Готуємо смачні салати, щоб взимку їх дегустувати

Готуємо смачні салати, щоб взимку їх дегустувати

Літо у розпалі. На прилавках та грядках – розмаїття овочів. Час подумати про зимові запаси. Пропонуємо вам цікаві рецепти смачних домашніх заготовок. Консервовані салати – не лише чудове доповнення щоденного раціону в холодну пору, а й смачна страва для неочікуваних гостей.

Салат консервований з рисом

Потрібно: (на 10 півлітрових банок): 2,5 кг помідорів, 1 кг кабачків, 1 кг болгарського перцю, 1 кг моркви, 0,5 кг ріпчастої цибулі, 350 мл рослинної олії, 3 ст. л. солі, 4 ст. л. цукру, 300 г сухого рису, 250 мл 9% оцту, 10 горошин чорного перцю, 10 горошин духмяного перцю, 10 шт. гвоздики, 5 лаврових листків.

Приготування: овочі помити, цибулю та моркву почистити, перець очистити від насіння, у помідорів видалити плодоніжки. Молоді кабачки не чистити, а більш зрілі очистити від шкірки і насіння. Цибулю різати чвертькільцями, моркву терти на крупній тертці, кабачки різати кубиками, перець різати смужками, а помідори дольками. Все, крім рису та оцту, змішати і тушкувати 1 год. на помірному вогні, помішуючи. Це небагато, враховуючи, що півгодини ця суміш буде нагріватися. Промити рис, додати до овочів, змішати і тушкувати ще 30 хвилин. В кінці додати оцет і розкласти салат в підготовлені стерилізовані банки. Стерилізувати 20 хвилин і закрутити банки.

Салат з огірків на зиму без стерилізації

Потрібно: 3 кг огірків, 100 г часнику, 30 г петрушки, 200 г цукру, 3-4 ложки олії, цибуля – на смак.

Приготування: порізати огірки кільцями. Максимально тонко – приблизно по 3 міліметри завтовшки кожен кружечок. Завдяки такому подрібнюванню огірок дасть більше соку, який за природою своєю є гарним захистом від грибка і бактерій, що провокують бродіння.

Дрібно нарізати петрушку: вона надасть страві незабутнього смаку. Видавити часник через часниковий прес – він теж дасть смак і аромат. Перемішай все це з огірками, додати до них цукор, сіль і оцет.

Перемішати огірки знову, щоб усі інгредієнти розподілилися максимально рівномірно. Залишити їх на 12 годин – за цей час вони дадуть велику кількість соку. Банки простерилізувати. Розкласти огірки з соком у банки і налити в кожну по 2-3 столових ложки олії.

Вони чудово зберігаються в холодильнику і цілком можуть дожити до весни, якщо правильно зберігати, не перетримувати їх у теплому місці і закривати банку герметичною кришкою.

Салат з огірків по-корейськи

Потрібно: 2 кг огірків, пів кг моркви, 0,5 скл. цукру, 50 г солі, 0,5 скл. олії, 0, 5 скл. оцту, 1 п приправи до корейської моркви, 4-5 зуб. часнику.

Приготування: моркву потерти на спеціальній терці для корейської моркви. Огірки порізати кільцями. Перемішати з морквою. Додати 1 п. спецій до моркви по-корейски, вичавлений часник, олію, сіль, цукор, оцет. Все перемішати та залишити на 4 год. Набирати в стерилізовані банки та стерилізувати у киплячій воді 10 хв. (0,5 л  банку). Закрутити. Обернути догори дном. Кутати не потрібно.

Салат із кабачків з кетчупом

Потрібно: 3 кг кабачків, 100 г оцту, 150 г цукру, 100 г олії, 1 ст. л. солі, 1 п. кетчупу “Лагідний”, 1 п. кетчупу “Чилі”.

Приготування: кабачки почистити від шкіри та насіння, порізати кубиками. Додати сіль, олію, оцет, цукор, 1 п. кетчупу “Лагідний” та 1 п. кетчупу “Чилі”. Тушити все 30 хв. Тоді вичавити 1 головку часнику, перемішати і тушити ще 10 хв. Викласти у банки по 0,5 л, накрити кришками та стерилізувати 20 хв. Закрутити, закутати на 1 добу.

Салат з кукурудзою “Літо в банці”

Потрібно: 1 кг баклажанів, 0,5 кг помідорів, 0,5 кг перцю, 3-4 цибулини, 2 качани кукурудзи, 2 ст. л. солі, 2 ст. л. цукру, 3 ст. л. оцту, 3 ст. л. олії.

Приготування: не даремно цей салат на зиму має таку оригінальну назву. Він дійсно зберігає смак літніх овочів на зиму. В ньому є все найсмачніше від літнього сезону – баклажани, помідори, червоний перець і кукурудза. Саме вона і вносить сюди  особливу “родзинку”. Салат виходить дуже  смачний, соковитий, пахучий і гарний. Такий не соромно і гостям подати. Рецептом поділилася моя сусідка, яка робить різні оригінальні закрутки на зиму. Спробуйте, справді хороший рецепт.

Кукурудзу відварити до готовності. Відділити зерна. Баклажани порізати крупними кубиками. Помідори – півкільцями. Перець та цибулю – соломкою. Все змішати, посолити та залишити на 1 год., щоб пустило сік. Тоді додати оцет, цукор та олію. Тушити на помірному вогні 20 хв. Гарячим набрати у банки. Стерилізувати півгодини. Закрутити, закутати.

Салат “Літній”

Потрібно: (на 8 півлітрових банок) – 2 кг помідорів, 1,5 головки білокачанної капусти, 800 г солодкого перцю, 500 г ріпчастої цибулі, 300 г рослинної олії, 150 г 9% оцту, 15-20 горошин чорного перцю, сіль.

Приготування: всі овочі помити, почистити і порізати. Помідори і перець – шматочками, цибулю – півкільцями, капусту – соломкою. Капусту перетираємо з сіллю окремо. Змішуємо всі овочі, додаємо олію, сіль, спеції і ставимо каструлю на вогонь. Помішуючи, овочі нагріваємо до кипіння. Вливаємо оцет. Гарячі овочі розкладаємо в стерилізовані банки, накриваємо кришками і стерилізуємо півлітрові банки 20 хвилин. Закручуємо салат і перевертаємо до повного охолодження.

Салат з баклажанів “Тещин язик”

Потрібно: 4 кг баклажанів, 10 помідорів, 10 болгарських перців, 5 головок часнику, 3-5 гострих перчин, 1 склянка цукру, 1 склянка рослинної олії, 150 г 9% оцту.

Приготування: баклажани помити, відрізати плодоніжку, порізати кружальцями. Перемішати і залишити на 30 хвилин. Потім промити у воді, щоб пішла гіркота. Помити і очистити від насіння солодкий і гострий перець. Часник очистити. Помідори помити і залити окропом на 1 хвилину. Потім воду злити, помідори залити холодною водою на 2-3 хвилини, очистити їх від шкірки. Помідори, перець, часник, гіркий перець перекрутити на м’ясорубці, додати цукор, сіль, рослинну олію і оцет. Залити баклажани маринадом і тушкувати 30 хвилин.

Простерилізувати банки і кришки будь-яким способом. Викласти салат “Тещин язик” в стерилізовані банки і закрутити.

Салат із зелених помідорів

Потрібно: 2 кг зелених помідорів (можна додати і бурі), 1 морквина, 3 болгарських перці, 1 гострий перець, 1 головка часнику, 0,5 скл. рослинної олії, 0,5 скл. оцту 9%, 0,5 скл цукру, 2 ч. л. солі, 1 скл. води.

Приготування: помідори нарізати дольками. Перець дрібно нарізати. Моркву натерти на тертці. Цибулю подрібнити. Перець гострий дрібно нарізати. Всі овочі перемішати в каструлі. Додати олію, оцет, всипати цукор. Додати сіль, влити воду. Поставити каструлю з овочами на вогонь, довести до кипіння. Дати овочевій суміші трохи покипіти, не більше 10-15 хвилин, щоб помідори не переварилися. Акуратно викласти салат у підготовлені (стерилізовані) банки. Закрутити банки стерилізованими (прокип’яченими) кришками, перевернути банки, накрити (укутати), залишити для повільного остигання на 5-6 годин.

Домашня борщова заправка

Потрібно: на 4 кг червоних стиглих помідорів 1 кг червоного солодкого болгарського перцю або ротунди (круглі перці), 0,5 кг моркви, 1 ст. л. солі, півсклянки цукру (якщо помідори кислі – можна дати більше), півсклянки рафінованої олії, 1/3 склянки оцту (чудовий смак дає яблучний – і більш корисний), 1-2 стручки гіркого перцю, 1-2 цілі головки часнику, зелень.

Приготування: пропустити через м’ясорубку старанно вимиті й нарізані шматочками помідори, солодкий та гіркий перець без зерняток, додати дрібно натерту моркву, сіль, цукор, олію, оцет. Добре вимішати. Варити на слабкому вогні не менше 2 годин, знімаючи піну. Наприкінці приготування додати товчений часник і зелень за бажанням і на власний смак (петрушка, кріп, селера, чебрець, любисток, базилік).

Негайно розкласти у стерилізовані банки, закрити поліетиленовими кришками або закатати і перевернути.

Цвiтна капуста “Королева”  

Потрібно: 5 кг цвiтної капусти, 1 кг болгарського перцю, 1 кг цибулi, 1 кг моркви, петрушка – до смаку.

Маринад: 0,5 л олiї, 0,5 склянки цукру, 0,5 л столового оцту, сiль – до смаку.

Приготування: цвiтну капусту почистити, помити й роздiлити на суцвiття. Болгарський перець почистити i розрiзати на 4 частини. Цибулю нарiзати на кружальця, моркву порiзати на товстi кружальця, петрушку дрiбно посiкти. Приготувати маринад. Розкласти овочi у банки i залити маринадом. Спочатку поставити капусту на 3 днi в холодне примiщення, а потiм закрити кришками. Зберiгати в холодному примiщеннi.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *