Іспит з української мають складати чиновники, але не всі: депутатів це не стосується

Іспит з української мають складати чиновники, але не всі: депутатів це не стосується

У середині січня-2021 набуває чинності одна зі статей закону про функціонування української мови як державної – претендентів на посади в держорганах зобов’яжуть складати іспит.

«Насамперед це (іспит на знання державної мови – ред.) стосуватиметься тих, хто претендує на державну службу, це будуть міністри, чиновники, керівники обласних державних, районних адміністрацій, держпідприємств, прокурори. Тобто ті, хто займатиметься безпосередньо діяльністю, пов’язаною з державною владою. Стосовно іншої категорії – це й ті громадяни, які набувають громадянства. Це громадяни інших країн, які, склавши державний іспит, мають право отримати громадянство нашої держави”, – розповів мовний омбудсмен Тарас Кремінь в ефірі каналу “Україна 24”, передає Цензор.НЕТ.

Він зазначив, що деякі категорії не складатимуть іспиту цього року.

“Звичайно, будуть і ті категорії, які не складатимуть, принаймні у 2021 році, можливо, будуть якісь зміни до закону. Це стосується насамперед депутатів, така вже норма закону, нічого не вдієш, і правоохоронні структури. Я вважаю, що кожен чиновник не має лякатися своїх знань, і якщо він складе чи не складе екзамену, має сказати про це. Це сприйматиметься набагато краще, ніж раніше, коли “склав” іспит, а два слова зв’язати не може”, – сказав омбудсмен.

About The Author

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"


Loading...Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares