«Молокія» вкотре дивує своїх споживачів, пропонуючи їм не лише високоякісне молоко, а й продукт з історією та цінностями. Підприємство дбає про те, аби українці могли споживати продукт європейської якості. Тому й започаткувала першу в Україні кооперацію заводу з фермерськими господарствами, які постачають молоко екстра-гатунку. Саме завдяки цій співпраці на українському ринку з’явилося «Відбірне». Журналістка «Нашого ДНЯ» на власні очі побачила шлях, який проходить молоко, людей, які люблять тварин і піклуються про них, високотехнологічне виробництво і блиск в очах команди, що живе своєю справою.
Отож вирушаємо на ферму, де все починається. «Молокія» співпрацює із двома господарствами Черкащини – «Дзензелівське» та «Кищенці», «Перлиною Поділля» з Хмельниччини та з компанією «Агропродсервіс» з Тернопільщини. Найближче від компанії розташована ферма у селі Теофіпілка Козівського району, тому разом з колегами-журналістами їдемо саме туди. Спершу побоююся побачити фермерське господарство зі всіма неодмінними атрибутами минулого. Натомість потрапляю у Європу. Екологічно чисті корми перемішують у спеціальному міксері, яким керує сервер аж у Німеччині. У кормі – 12 корисних компонентів і жодних хімічних добавок. Тварини живуть у чудових умовах, про них дбають, стежать за їх здоров’ям, дають вітаміни.
За словами заступника директора із тваринництва компанії «Агропродсервіс» Бориса Рудюка, аби молоко було якісне і смачне, важливо берегти корів від стресів та турбуватися про них.
Робота на фермі повністю комп’ютеризована. Кожна тварина має своє ім’я і номер, у системі зберігається вся інформація про її стан здоров’я.
– Ми стежимо не тільки за загальними показниками здоров’я корів, а й за біохімічними аналізами крові, адже лише здорова тварина буде давати якісне і смачне молоко, – додає пан Борис.
Особливо ретельно у господарстві ставляться до процесу доїння. Тут все максимально автоматизовано.
– Зібране молоко найвищої якості доставляють на виробництво, – розповідає Віталій Ковальчук, голова компанії «Молокія». – Та щоб воно потрапило у цех, його тричі перевіряють на вміст усіх антибіотиків, які використовують для лікування корів. Наша система, напевне, найжорсткіша в Україні. Два короткі тести, а третій триває аж три години. Такий рівень безпеки дає можливість гарантувати високу якість продукту.
Ще одна запорука якості – фермерські господарства, які стали партнерами «Молокії». Фотографії саме їх керівників зображені на упаковках молока. Голландець Кейс Хусінга, який переїхав у Кищенці з сім’єю, чудово володіє українською і дуже любить свою роботу. Катерина Северин з «Дзензелівського» і Тарас Баран з «Агропродсервісу», які продовжили сімейну справу. Петро Іващук з «Перлини Поділля» з величезним досвідом і вболіванням за розвиток молочарства. Історія кожного з них вражає. Їх можна побачити, зісканувавши спеціальний QR-код на упакуванні «Відбірного».
– Не лише «Молокія», а й керівники чотирьох фермерських господарств, що зображені на упаковці, несуть персональну відповідальність за якість продукту, – додає Віталій
Ковальчук. – Це не означає, що інші наші продукти менш безпечні чи якісні. «Відбірне» – це безпека найвищого рівня. Ми знаємо, що наші партнери лікуватимуть корову тільки тими препаратами, які ми можемо виявити, що вони не додадуть нічого зайвого у своє молоко, а корову годуватимуть якісним кормом. Це контроль за усіма процесами створення молока і високий рівень довіри до продукту.
Незабутні враження справила й екскурсія на виробництво «Молокії». На перший погляд здається, що це кадри каналу «Діскавері». Але ж ні – це Тернопіль і наше підприємство, і воно варте того, щоб ним пишатися. Під час прес-конференції Кейс Хусінга розповів одну цікаву річ. Коли він приїхав вперше на «Молокію», то побачив невеличкий скромний офіс і сучасне виробництво. Саме це стало важливим чинником погодитися на співпрацю.
– Я зрозумів, що тут не стараються справити враження, а вкладають бюджет в розвиток та вдосконалення, – зазначив він. – Для мене це дуже важливо.
Новітні технології – це пріоритет «Молокії». Компанія єдина в Україні використовує найсучаснішу технологію FRESH MILK TECHNOLOGY, яка дає можливість очищувати молоко за низької температури, аби зберегти у ньому всі корисні речовини та макро- і мікроелементи.
На підприємстві стерильна чистота. Тут дуже суворий контроль за станом здоров’я працівників. Щоранку медогляд, обов’язковий спецодяг, дезинфекція рук. На вулицю можна вийти лише перевдягнувшись. Автоматизовані процеси, система жорсткого контролю за якістю на такому масштабному виробництві вражає.
– У нашій лабораторії понад 40 працівників. Як і виробництво, вона працює цілодобово 365 днів у році, – розповідає Віталій Ковальчук. –Підприємство може переробити за добу 500 тисяч літрів молока. Ми хочемо розвивати виробництво продукції європейського зразка в Україні і популяризувати культуру корпоративної співпраці сільськогосподарських виробників і переробних підприємств. Адже без якісної сировини не буде висококласної продукції.
Молоко «Відбірне» вже можна придбати у магазинах. Воно представлене двома видами жирності – 2,5% та 3,4%. Побачивши, як народжується цей продукт, можу сказати єдине: рекомендую і пишаюся, що виготовляють його саме на Тернопільщині.