Консервуємо перець!

Консервуємо перець!

Пропонуємо вам добірку оригінальних і смачних рецептів консервування болгарського перцю. Експериментуйте і зробіть свою зиму смачною!

 

Болгарський перець з медом

Потрібно: 2 кг болгарського перцю, 2 л води, 1 скл. оцту 9%, 1 скл. цукру, 2 ст. л. меду, 2 ст. л. солі, чорний перець горошком, часник.

Приготування: перевірений і вдалий рецепт маринованого перцю. Кисло-солодкі шматочки перцю з легким присмаком меду чудові і в салатах, і до гарніру, і у якості закуски. Перець помити, видалити плодоніжки, розрізати кожну перчинку вздовж на 4-6 частин. З води, цукру, оцту, солі та меду зварити маринад. Залити киплячим маринадом порізаний перець і дати постояти 10 хвилин, щоб розм’як.

У підготовлені 0,5-літрові банки покласти по 4 горошини перцю і 1 зубку часнику, зверху викладати шматочки перцю, залити маринадом по вінця, накрити кришками. Стерилізувати півлітрові банки з перцем 7 хвилин і закрутити.

 

Болгарський перець у помідорній заливці

Потрібно: 3 кг перцю, 1,5 кг помідорів,1 скл. цукру, 1 скл. олії, 100 мл оцту, 2 ст. л. солі.

Приготування:  перець очистити від плодоніжок та насіння, порізати вздовж на 4-6 частин. Помідори помити, порізати на шматочки, змолоти в блендері або перекрутити через м’ясорубку. До помідорної маси додати цукор, сіль, оцет та олію. Поставити на вогонь, довести до кипіння. Коли закипить, покласти в помідорний соус порізаний перець. Варити 20 хвилин. Киплячим розкласти перець разом із соусом у підготовлені стерильні банки й одразу закрутити стерильними кришками. Перевернути догори дном і вкутати до повного охолодження.

 

 

 

Карамелізований перець з розмарином

Потрібно: 1кг болгарського перцю, 180 мл оцту 9%, 3-4 лаврових листа, 500 г цукру (найкраще коричневого ) , по 1 ч. л. сушеного розмарину, чорного меленого перцю і солі.

Приготування: перець  помити й нарізати на смужки1 см шириною або кубиками, викласти в сковороду, додати оцет, цукор, сіль, розмарин і лавровий листок, довести до кипіння, на слабкому вогні проварити півгодини, помішуючи, до карамелізації перцю, прибрати з плити, викласти в стерилізовані банки, остудити, закупорити і прибрати на зберігання в холод.

Перець з огірками

Потрібно: 10 кг солодкого перцю, 100-150 г кропу з насінням, 15-20 огірків, 2-3 головки часнику, розсіл – 10 л води, 200-400 г солі.

Приготування: помити перець, зрізати кінці, прибрати насіння, один залишити з насінням, розрізати уздовж навпіл. Середнього розміру огірочки наколоти виделкою кілька разів, промити й нарізати гілочки кропу довжиною 10 -15 см. Скласти перець, огірки, кріп та часник якомога щільніше в широку ємність, накрити кружком і покласти зверху вантаж, влити гарячий розсіл, залишити все на 2-3 дні при кімнатній температурі, потім прибрати в холод.

 

Солодко-гострий перець

Потрібно: 2,5 кг болгарського перцю, маринад – 150 г олії, 200 г 9% оцту, 6 чорних перців горошком, 5 зубчиків часнику, 1 склянка цукру, ½ ст. л. солі.

Приготування: часник очистити і грубо порізати, часточками нарізати очищений від насіння солодкий перець. Маринад довести до кипіння, покласти перець, прокип’ятити 5-7 хв., потім розкласти разом з маринадом по стерилізованих банках, закрити.

Солодкий перець з часником

Потрібно: 10 кг м’ясистого червоного болгарського перцю, по 450 мл оцту і олії, 225 г часнику, 325 г цукру і 60 г солі.

Приготування: дуже оригінальний рецепт. Смак виходить незвичайний, бо в одній баночці поєднуються часник і цукор. Часник змолоти на м’ясорубці і скласти в казан. Туди ж влити оцет і олію, додати цукор і сіль, кип’ятити. Помиті овочі почистити, розрізати на 5 частин і кидати порціями в киплячий соус. Готувати протягом 5 хв. Потім овочі скласти в простерилізовані і теплі банки до верху. Плоди утрамбувати так, щоб соус стікав вниз, повністю наповнюючи банку. Коли ємність наповниться на 2/3, овочі розрізати на дрібніші частини і скласти шкіркою догори. Банку закрити, перевернути кришкою вниз, накрити ковдрою.

 

Квашений гострий перець

Потрібно: перець гострий – 24 шт., часник – 8 зуб., сіль – 3 ч. л., цукор – 1 ст. л., вода 40 мл.

Приготування: очистити перець від насіння і дрібно нарізати. Часник порізати на тонкі кружальця. Перемішати перець з часником, додати сіль і цукор, трохи води (перці дадуть потім дуже багато соку) і поставити під невеликий гніт. Пробувати можна через тиждень.

Лечо з болгарського перцю

Потрібно:​​ перець болгарський – 5 кг, помідори – 4 кг, цукор -1 скл. (за смаком), сіль – 2-3 ст. л. (за смаком), олія – 1 скл., оцет 9% – 2 ст. л., перець чорний горошком (за бажанням) 10 шт.

Приготування: помідори помити, можна очистити від шкірки. Розрізати на 2-3 частини, вирізати серцевину. Пропустити помідори через м’ясорубку. Підготовлені помідори помістити у велику каструлю (ємністю не менше 10 л). Посолити, додати цукор. Перемішати. Поставити на вогонь, на середньому вогні довести до кипіння. Тим часом помити перець, розрізати навпіл. Очистити від насіннєвої коробки. Перець нарізати досить великими шматочками (половинку перцю на 4-6 частин). У киплячий томатний сік додати рослинну олію і, за бажанням, чорний перець горошком. Перемішати. У сік викласти підготовлений солодкий перець. Довести до кипіння. Варити лечо з перців на середньому вогні 30 хвилин (перемішувати 2-3 рази). Зняти каструлю з вогню, влити оцет. Перемішати і відразу ж розкласти готове лечо в теплі стерилізовані банки. Накрити кришкою і закатати. Можна банки закутати ковдрою до повного охолодження.

Паста з болгарського перцю

Потрібно:​​ перець болгарський червоний 2 кг, перець чилі гострий (за бажанням) – 2 шт., сіль – 1,5 ч. л., оливкова олія – ​​2 ст. л.

Приготування: очистити перці від насіння і промити у воді. Подрібнити в чаші кухонного комбайна або на м’ясорубці в глибоку ємність. Викласти масу з перцю в друшляк. Залишити на 10 хвилин, щоб стік сік. Сік розлити в підготовлені контейнери і відразу помістити в морозильну камеру, ретельно їх закривши. У масу всипати сіль, влити оливкову олію, акуратно перемішати. Викласти її на деко з бортиками. Помістити його в духову шафу і тушкувати 1-1,5 годин при 150 градусах, поки з маси не випарується зайва рідина. Паста зменшиться приблизно в 2 рази. Вийняти деко і дати масі охолонути. Після цього розкласти пасту з болгарського перцю в підготовлені контейнери або пакети, помістити в морозильну камеру.

Перець «Найлінивіший і найсмачніший»

Це – найшвидший спосіб консервування болгарського перцю, бо його не треба навіть чистити. Також можна перець порізати скибками.

Потрібно: перець, 3 л води, 500 г цукру, 400 г оцту (9%), 500 г олії, 3 ст. ложки солі.

Приготування: перець добре помити, кожну перчину добре наколоти голкою, скласти в каструлю і залити 3 л холодної води. Довести до кипіння, дістати його з води, скласти в банки (стерилізовані). У воду, в якій перець варився, додати цукор, сіль, олію, а перед тим, як закипить, влити оцет. Коли маринад закипить, залити перець, закрутити. Перевернути, закутати до повного охолодження. Виходять дуже смачні і перець, і розсіл.

Перец з морквою

Потрібно: перець – 5 кг, морква -1 кг, по півтори склянки води, оцту, олії, цукру, часник і зелень за смаком.

Приготування: перець порізати шматочками, моркву крупно нашаткувати теркою, великі зубчики часнику залишити цілими, дрібні – розрізати навпіл, зелень подрібнити. Основний компонент помістити в каструлю, чергуючи з іншими продуктами. У воді розмішати оцет, олію і цукор, прокип’ятити дві-три хвилини. Влити ароматну заливку в овочеву суміш, витримати в холодильнику чотири-п’ять діб. Викласти в банки, влити маринад, простерилізувати, закатати.

Пікантний солодкий перець

Потрібно: солодкий перець, для маринаду: 1 л води, 250 мл оцту 9%, 200 г цукру, 1 ст. л. солі. В кожну банку: кружечок цибулі, 1/2 ч. л. зернят гірчиці

1 лавровий лист, 1/2 ч. л. духмяного перцю.

Приготування: перець розрізати на 4 частини кожен, видалити насіння. Розкласти по банках четвертинки перців, цибулю, зерна гірчиці, запашний перець і лавровий лист. Перець укласти щільно, щоб якомога більше помістилося в банку. У невеликій каструлі довести до кипіння всі інгредієнти для маринаду, розмішати його до повного розчинення цукру. Зняти з вогню і розлити гарячий маринад по банках з перцем. Закрутити кришкою. На дно великої каструлі покласти кухонний рушник або спеціальну решітку для пастеризації. На рушник (або на решітку) поставити банки з перцем так, щоб вони не торкалися одна одної. Залити теплою водою до 3/4 висоти банок. Довести до кипіння воду, зменшити вогонь і пастеризувати 5 хвилин з моменту закипання води. Банки акуратно вийняти, витерти насухо, перевернути догори дном і залишити так до охолодження.

 

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *