Корупційні гроші з України «гуляють» в 41 країні світу

Корупційні гроші з України «гуляють» в 41 країні світу

корупція гроші долари хабар

«Корупційна» мапа, куди потекли грошові ріки з України, вражає. На ній – 41 країна світу! 

До понад третини фінансових збитків від злочинів, які розслідує Національне антикорупційне бюро України, причетні іноземні банки та компанії. У НАБУ вже встановили комерційні структури із щонайменше десяти держав світу, за участі яких з України було виведено понад 2,27 млрд. гривень, 428 млн. доларів, 4,3 млн. євро та 825 тисяч фунтів стерлінгів.

Так, лише до Латвії «втекло» з України $73,36 млн.  та 800 тисяч євро. До Великої Британії – $208,133 млн. і 825 тисяч фунтів стерлінгів. До Швейцарії – 3,2 млн. євро. До Австрії – два мільярди гривень і $10,8 млн. А в Істанії та Німеччині підозрювані придбали елітну нерухомість.

Найчастіше кінцевими бенефіціарами закордонних компаній-учасників корупційних схем є громадяни України. Самі ж компанії виконують роль посередника, який за сприяння топ-менеджменту держпідприємства купує його продукцію за цінами, нижчими за ринкові, або навпаки.

Найчастіше такі компанії-посередники мають «прописку» у Великобританії та на Кіпрі. У цих країнах українських корупціонерів приваблює низьке оподаткування, спрощена фінансова звітність і високі гарантії конфіденційності. А банківські операції, переважно, здійснюються через фінустанови у Латвії та Австрії, оскільки тамтешні банки працюють швидко й мають жорсткі стандарти дотримання банківської таємниці.

Дивлячись на ці космічні суми, спадає на думку рейтинг американського видання «Bloomberg», згідно з яким Україна входить до десятки найбідніших країн світу. І те, як наша держава випрошує гроші у міжнародних фінансових донорів, зокрема в МВФ, та драконівські умови, які виставляє цей же Фонд.

Ось і знову Міжнародний валютний фонд зробив гучну заяву стосовно підвищення пенсійного віку. На заслужений відпочинок – у 63 роки! Це – найперше, що вимагає МВФ. І ця вимога є критично важливою для продовження співпраці України і Фонду, заявив директор європейського департаменту МВФ Пол Томсен. Й додав: пенсійна реформа була частиною програми співпраці України і Фонду від самого її початку, і кілька разів відкладалася.

«Про таку позицію нам офіційно заявили ще п’ять місяців тому. Проте, я вважаю, що для нашої держави, такий підхід є не зовсім правильним», – прокоментував вимогу МВФ міністр соціальної політики Андрій Рева. Зазначивши, що «зокрема, через відсутність в Україні якісної медицини, люди живуть не дуже довго».

Як відомо, чиновники в МВФ на сентименти не страждають, тому той факт, що чимало українців помирають, не дочекавшись пенсії, або, щойно її отримавши, їх не турбує.

Наполягає МВФ і на продажу української землі. Тим часом у світі від продажу сільськогосподарських земель почали відмовлятися. А деякі країни, які свого часу землю розпродали, тепер її скуповують назад. Бразилія та Німеччина, наприклад.

І помилково вважати, що у країнах Заходу майже вся земля перебуває у приватній власності. Приміром, у США державі належить 50 відсотків сільськогосподарських земель. В Естонії – 39 відсотків. В Ізраїлі – 91 відсоток. У Франції – 60 відсотків. В Канаді – 92 відсотки. І ніхто ці та інші країни не змушує продавати землю. В Україні ж державі належить лише 35 відсотків сільськогосподарських земель і МВФ наполягає, аби й ту продали.

Щодо вартості землі. Для порівняння: у сусідній Польщі гектар землі в середньому коштує 10 тисяч євро. А в Україні такий шмат нерідко готові продати всього за за 500-700 євро.

Експерти зазначають: українські багатії, які вивели гроші в офшори, можуть і скуповувати чорноземи. Не таємниця, що український уряд більше враховує інтереси олігархів та великого бізнесу, часто всупереч інтересам країни. Тому, все можливо.

До речі, земельна та пенсійна реформи можуть запрацювати у наступні місяць-два, прогнозує міністр фінансів Олександр Данилюк. Він упевнений: парламент законопроекти підтримає.

Запитувати в українців, чи згідні вони продати землю, очевидно, ніхто не збирається. І про недоцільність підвищення пенсійного віку вже влада говорить мляво. Для проформи. Адже на кону – чергові мільярдні позики.

Отож, з перемогою, МВФ!

Знайшли у владі і «вагоме» пояснення, чому третина наших громадян живуть за межею бідності. Усі економічні негаразди в Україні спровоковані війною, заявив на телеканалі ZIK віце-прем’єр-міністр Павло Розенко. За його словами, низькі зарплати та високі ціни, в основному, через війну. А як же в такому випадку олігархам та багатьом «слугам народу» вдається в часи війни виводити мільярди в офшори і вести розкішне життя?

Автор

Ольга Чорна

журналіст, блогер, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *