Шахрайство на торговельних майданчиках: майже 200 000 гривень заробили за три дні аферисти на довірливих громадянах.
Про це повідомили у відділі комунікації поліції Тернопільської області.
Найчастіше у пастки шахраїв потрапляють люди, які на платформі онлайн-оголошень хочуть придбати або продати товар. Попри численні застереження працівників поліції, жителі області продовжують потерпати від аферистів. Шість кримінальних проваджень зареєстрували слідчі за фактом шахрайства.
Схеми зловмисників здебільшого однакові: телефонують або пишуть продавцю товару в месенджер. Далі – погоджуються купити річ та запевняють, що оформили покупку за допомогою сервісу доставляння. Для того, щоб отримати кошти, необхідно перейти за посиланням і заповнити особисті дані та внести дані банківської картки, аби одержати оплату.
Після цього продавець переходить за надісланим ресурсом й вводить усі реквізити. Згодом шахраї запитують про код, який надійшов від банку для підтвердження операції. Як тільки аферисти отримують всю інформацію, привласнюють кошти з банківських рахунків.
Про подібну аферу заявили четверо жителів області. Вони виставили оголошення щодо продажу речей. Замість того, щоб заробити – втратили свої заощадження.
У 19-річного жителя Тернопільського району шахраї виманили понад 9000 гривень, які він хотів отримати від продажу запчастин до автомобіля.
З електронного гаманця 61-річного тернополянина аферисти зняли 84 000 гривень.
Хотіла продати сукню 40-річна мешканка Чортківського району, натомість отримала сповіщення про списання 14 000 гривень.
У 18-річної місцевої жительки з банківського рахунку щезло 83 000 гривень.
Жертвою інтернет шахраїв можна стати не лише продаючи товар, а й купуючи його. Варто пам’ятати головне правило – передоплату можна перераховувати тільки перевіреним продавцям або післяплатою!
Виманили 3000 гривень зловмисники у двох тернополян. 28-річний чоловік хотів придбати дитячий візок, а 36-річна – плаття. Гроші надіслали, однак бажаний товар покупці так і не отримали.
Дані події слідчі внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань відповідно до статті 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Тривають заходити, аби встановити осіб зловмисників.