Літні канікули нардепів обійшлися українцям у 15 мільйонів гривень

Літні канікули нардепів обійшлися українцям у 15 мільйонів гривень
Щойно починається осінь, українці мають гризоту: знову підвищать ціну на газ? На теплу воду і опалення? На продукти? На ліки? Бо так повелося: осінні місяці приносять не лише похолодання, а й нові тарифи і ціни, від яких також мороз поза шкірою. Тим паче, долар «став на старт» ще влітку і не може спинитися. Експерти кажуть: може сягнути тридцяти гривень. А то й більше…

Українці, які наповнюють своїми податками бюджет, вже починають рахувати майбутні витрати, які нахабно спустошуватимуть гаманці. А от «слугам народу» турбуватися нічого. У них – стабільність і процвітання. Держава дбає.

Приміром, народні депутати отримали майже 15 мільйонів відпускних. Про це йдеться у відповіді апарату Верховної Ради на запит «Українських новин».

Зокрема, спікер парламенту Андрій Парубій отримав 13,8 тисяч гривень відпускних. Його перший заступник Ірина Геращенко – 27,4 тисячі. Серед усіх депутатів найбільше відпускних нарахували депутату від групи «Воля народу» Михайлові Поплавському – 50,6 тисяч.

У середньому кожен із нардепів отримав по 35-40 тисяч гривень в якості оплати щорічної відпустки.

Дорого народу обійшлися літні канікули його «слуг». І це, незважаючи на те, що політичні експерти наголошують: гіршої Верховної Ради у нас вже не буде. Ага, так щоразу кажуть. А коли доходить до справи…

Зараз, наприклад, головне завдання парламенту – прийняти нове виборче законодавство. І слід це зробити цієї осені – за рік до виборів і до того, коли розпочнеться найгарячіша пора президентських перегонів. Йдеться про проведення наступних парламентських виборів за відкритими списками. При пропорційній системі з відкритими списками мажоритарки немає. Отже, купувати голоси виборців значно важче. Бо, власне, підкуп ефективно працює в малих округах, і мажоритарка – яскравий показник як це здійснюється і наскільки ефективним є результат. Політексперти констатують: за останні роки зустрічали округи, які були суцільно скуплені.

Але, навряд, чи нинішні нардепи проголосують за нове виборче законодавство. Можливо, внесуть деякі зміни. Збереження чинної системи виборів вимагають мажоритарники та регіональні еліти. Бо система вже випробувана і дає прогнозований результат.

Існує ще один момент, точніше, проблема нашого суспільства. Відкриті списки – це конкуренція між яскравими особистостями, лідерами, кандидатами. Де ті особистості? Нові обличчя? Лідери нації?

Тому більшість учасників опитування політичних експертів, соціологів та журналістів, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, вважають: президентські вибори-2019 будуть відрізнятися від усіх попередніх відсутністю чітких лідерів і, як наслідок, високою конкурентністю.

Крім того, на цих виборах буде надвисокий рівень популізму та потужні спроби Росії вплинути як на перебіг виборів, так і на їх результати. А ще слід очікувати великої кількість компромату. І багато бруду. Це стосується також і майбутніх парламентських виборів.

Кандидати, аби сподобатися виборцям, активно використовуватимуть тему війни, бідності українців, заробітчанства, тарифів, цін на продукти та інше. Уже цим спекулюють. Особливо «весело» слухати такі речі з уст тих народних обранців, які протирають штани в Раді по кілька каденцій. Зрештою, одна каденція також чогось вартує. Якщо не зуміли навести лад в країні за ці роки, прийняти нормальні закони, виконати дані виборцям обіцянки, то чи мають моральне право знову боротися за депутатські мандати? Зате «показником» діяльності деяких нардепів є «зароблені» на державній роботі мільйони, скуплена нерухомість, виведені в офшори гроші, придбані за кордоном вілли… Один лише приклад. У власності родини депутата з президентської фракції Богдана Дубневича – 12 житлових будинків, 52 квартири, 337 земельних ділянок, 2 мільйони 200 тисяч доларів готівкою і ще багато-багато іншого добра. Плюс – депутатські відпускні. НАБУ, до речі, розслідує кримінальне провадження про ймовірне незаконне збагачення згаданого нардепа. Хтось вірить, що в Україні можна чесно заробити такі статки?

А скільки разів громади відстоювали парки, сквери, маленькі клаптики землі у містах, на які забудовники «поклали очі», а місцева влада очі закрила? Чи бачили люди допомогу від нардепів? Так само, як і від обранців, які ходять мимо тих парків і скверів.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *