Маріуполь – фортеця Бога, в якій борються наші янголи

Маріуполь – фортеця Бога, в якій борються наші янголи

Кожен, хто воює, рятує людей і все живе, засіває поля, допомагає армії та переселенцям, є земним ангелом. Таких ангелів мільйони. Вони по всьому світу. Бо світ здригнувся від жорстокості російських нелюдів. Завмер, побачивши закатованих українців. Виходить на масові протести. І поки не знає, як впоратися з величезними викликами, спровокованими війною. Світу потрібна мирна Україна.    

А росіяни перетворюють чимало ошатних українських міст і сіл в руїни. Випалюють землю. Вбивають. Грабують. Людські долі схожі на уламки розбомблених осель. І ось зараз українці готуються до Великодня, а вороги – до провокацій. Бо до Бога та свята вони не мають жодного відношення… 

Маріуполь… Місто Святої Марії. Місто невимовного болю та страждань. Місто-мученик. Місто-герой. Воно на устах усієї планети. Попри нелюдські умови та чисельну перевагу ворога полк «Азов», морпіхи та інші підрозділи ЗСУ героїчно боронять Маріуполь, наносячи окупантам значних втрат в техніці та живій силі. 

Варто зазначити: «Jane’s Defence Weekly» – одне з найрейтинговіших військових видань заявило, що український батальйон «Азов» визнаний світовими військовими експертами та аналітиками як найбоєздатніший елітний бойовий підрозділ у світі. Фактично, «Азов» став живою легендою. 

Маріуполь для ворога має стратегічне значення, аби суходолом забезпечити коридор в окупований Крим із території півдня Донеччини, яку контролює рф. А тутешній порт – найглибший на Азовському морі. Московія на Азові не має такого порту. Для «ДНР» та кремля важливо захопити це місто, аби блокувати український експорт і самим використовувати порт для військових та економічних цілей. Тому наші воїни тримаються зі всіх сил і тримають місто. Бо це – форпост України. Про нього кажуть: Маріуполь – це фортеця Бога, в якій борються наші янголи, що нас захищають. І зараз ці янголи потребують нашої молитви. А також люди, які залишилися без будь-яких засобів у заблокованому росіянами місті.    

Не вкладається в голову, що в центрі Європи у 21 столітті люди вмирають від голоду. Наша влада, лідери багатьох країн, ООН та інші міжнародні організації закликають надати доступ до українців, які перебувають у пастці в зонах бойових дій без їжі, води, медикаментів. «Одна річ, коли люди потерпають від руйнувань війни. Інша – коли їх морять голодом до смерті», – заявив виконавчий директор Всесвітньої продовольчої програми ООН Девід Бізлі. Але в кремлі цього не чують. Там готувалися до геноциду українців.    

І ще. Через війну понад 7 мільйонів наших співвітчизників стали внутрішніми переселенцями. За оцінками Всесвітньої продовольчої програми, близько 60 відсотків із них хвилюються, що не зможуть забезпечити себе їжею. І понад 6 мільйонів українців унаслідок військових дій мають проблеми з питною водою. Про це йдеться на сторінці Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні у Твіттері. 

Взагалі, війна в Україні матиме глобальні наслідки, викликавши у світі «бідність і голод у таких масштабах, яких не було десятиліттями», заявив генсек ООН Антоніу Гутерреш. Російська агресія прирікає на голодне існування 1,7 мільярда людей.  

Де ступає нога рашиста, там не залишається нічого. Зокрема, росіяни свавільно руйнують нашу культурну спадщину. В Україні зафіксовано вже 200 об’єктів культурної спадщини, які зруйнували окупанти. Церкви, синагоги, музеї, пам’ятники, театри… Ці цифри не є кінцевими, зазначив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко. Адже обстріли та руйнування відбуваються щодня. Окупанти намагаються стерти нашу історію та ідентичність. Знищити українську культуру – також одна з їхніх стратегічних цілей у цій війні. 

А ще окупанти цинічно викрадають українських дітей та вивозять на свою територію. За деякими підрахунками, вже вивезено десятки тисяч дітей. Передусім це сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, а також діти загиблих внаслідок військової агресії. 

Викрадення українських дітей – свідома політика країни-агресора. Як пише 24 канал, росіяни це робили з представниками завойованих ними народів і раніше, навіть під час втручання у конфлікти за кордоном, як це було, наприклад, з дітьми під час Громадянської війни в Іспанії, яких масово депортували в СРСР. 

Викрадених дітей поселяють в інтернати. Це – «кузня кадрів» для поповнення армії та силових структур імперії, яка потребує «нової крові». Інша причина – загальна демографічна криза та старіння населення росії. З викраденням українців дієздатного віку вони частково вирішують цю проблему. 

Викрадення дітей – це порушення міжнародного гуманітарного права. росія ратифікувала статтю 21 Конвенції ООН про права дитини, яку тепер порушує. Зрештою, коли московити дотримувалися правил та законів? 

Крім того, в Україні від рук путінських зайд за час війни загинули щонайменше 205 дітей, а понад 360 отримали поранення. Найбільше – у Донецькій, Київській та Харківській областях, повідомляють в Офісі генпрокурора. 

Штати можуть внести росію в список країн-спонсорів тероризму. Про це заявив представник Державного департаменту США Нед Прайс, повідомляє CNN. На ухвалення відповідного рішення може знадобитися кілька тижнів.

Потрапляння московії до відповідного списку може мати наслідки. Зокрема, запровадження економічних санкцій проти країн, які продовжують вести бізнес з росією, заморожування активів москви у США, включаючи нерухомість, і заборону на різноманітний експорт товарів подвійного призначення.

Наразі до терористичних держав відносяться Іран, Північна Корея, Сирія та Куба. 

А тим часом росіяни атакували «Азовсталь» надважкими авіабомбами. У підземних укриттях – жінки з дітьми, літні люди. Загалом у місті ще є 100 тисяч мирних жителів. Нікого не випускають. І не впускають. Росіяни чинять терор.  

Почалася битва за Донбас.

Стогне від обстрілів та пожеж Харків.

Очікуємо від світу зброю. Тяжку, наступальну.

Віримо в перемогу.

Слава Україні! Слава Героям!

Ольга ЧОРНА.

(Фото з відкритих інтернет-джерел).

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *