Марина Долженко: «Через стреси і неправильний спосіб життя українці стали вразливішими до хвороб»

Марина Долженко: «Через стреси і неправильний спосіб життя українці стали вразливішими до хвороб»

Для лікарів Тернопільщини організували майстер-класи з підвищення кваліфікації. Ротарі клуб «Київ центр» та громадська організація «Асоціація серцево-судинної допомоги сімейної медицини» започаткували проект  проведення безперервного навчання для підвищення кваліфікації лікарів первинної ланки сімейної медицини. В науково-практичній конференції та майстер-класах взяли участь 90 медиків з усієї Тернопільщини.

Керівник проекту – Марина Долженко, завідувач кафедри кардіології та функціональної діагностики Національної медичної академії післядипломної освіти, доктор медичних наук, професор, член Європейського товариства кардіологів і Європейської академії природничих наук.

Під час  конференції особливу увагу приділили сімейним лікарям. Їх, зокрема, ознайомили з новими методиками та медичними препаратами для лікування серцево-судинних хвороб, розбирали клінічні випадки з практики.

– Сьогодні, коли відбувається реформування медичної галузі, дуже важливо підвищувати рівень кваліфікації саме сімейних лікарів з питань кардіології, адже найчастіше саме вони першими спілкуються з пацієнтами, коли ті скаржаться на біль у грудях, який найчастіше може виявитися ішемічною хворобою серця, – розповідає Марина Долженко. – Саме тому важливо, щоб сімейний лікар мав сучасні знання з цієї проблеми. За ініціативи нашої кафедри кардіології створено “Клуб сімейного лікаря”. Ми пропонуємо способи навчання, які наближені до реальних умов лікаря-практика.

Навчання відбувалися у формі майстер-класів, які проводили відомі спеціалісти з питань сімейної медицини, терапії, кардіології. Професор Марина Долженко вважає це дуже ефективним, адже за короткий термін часу вдається пояснити сімейному лікарю, як саме застосовувати на практиці нові рекомендації Європейського товариства кардіологів.

Через стреси, нервове напруження, неправильний спосіб життя українці стали більш вразливими до хвороб, і це підтверджується статистичними даними – за останні роки значно збільшилась кількість пацієнтів, які хворіють на серцево-судинні захворювання. Причому, серцево-судинні недуги помолодшали. Згідно зі статистикою, кожен четвертий пацієнт із серцево-судинною патологією має вік від 18 до 64 років. Відомо, що лікарі діагностують інфаркт навіть у вісімнадцятирічних.

Марина Долженко розповіла, що найчастіше у пацієнтів молодого віку виявляють ішемічну хворобу серця,  інфаркти міокарда, а також ревматизм і міокардит, артеріальну гіпертензію.

Дослідження показали, що до серцево-судинних захворювань найбільше схильні люди з надмірною вагою тіла та ожирінням, які палять, мають високий рівень артеріального тиску і холестерину, глюкози в крові, ведуть малорухливий спосіб життя.

Утім, все більше людей, особливо тих, що в групі ризику, замислюються над тим, як уникнути цих захворювань. Марина Долженко вважає, що найперше – потрібно вчасно виявляти людей, схильних до серцево-судинних захворювань. А по-друге, зазначає кардіолог, потрібно дотримуватися здорового способу життя:

– А це – помірні фізичні навантаження, правильне харчування, відмова від шкідливих звичок. Важлива при цьому й медична профілактика, яка включає й медикаментозне лікування, обов’язкове відвідування сімейного лікаря або кардіолога, постійний контроль рівня холестерину в крові та артеріального тиску. Не менш важливе й психологічне та емоційне здоров’я. Усі ці складові, якщо їх дотримуватися, дають позитивний результат.

Під час навчання лікарів розділили на три групи – з кожною працювали досвідчені лікарі.

– Враження від цього навчання позитивні, – каже сімейний лікар з Козови Тетяна Безкоровайна. – Інформацію нам подають у доступній формі, коротко, цікаво. Разом ми розбираємо клінічні випадки пацієнтів – це великий досвід, який допоможе нам у роботі. Також ми маємо можливість ознайомитися з сучасними технічними засобами, які будуть корисні в нашій роботі, з новітніми рекомендаціями щодо лікування серцево-судинних хвороб.

– Дізналися багато нового, цікавого, поспілкувалися з колегами. Однозначно, такі зустрічі потрібні, – каже Наталя Яроцька, фельдшер із села Галущинці Підволочиського району. – Думаю, отримані знання згодяться мені у роботі.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *