831,5 мільйона гривень – саме такий обсяг видатків передбачений в обласному бюджеті на галузь охорони здоров’я, у тому числі кошти медичної субвенції складають 749,8 мільйона. За рахунок субвенцій з державного бюджету обласному бюджету передбачено видатки на заробітну плату медикам, комунальні послуги, придбання витратних матеріалів для закладів охорони здоров’я та лікарських засобів для інгаляційної анестезії, медикаментів та виробів медичного призначення для забезпечення швидкої медичної допомоги. Щодо останнього, то ця сума складає 3,8 мільйона гривень.
Загалом в обласному бюджеті на придбання медикаментів передбачено 71,8 мільйона. Окрім іншого у цю суму входить проведення діалізу та придбання витратних матеріалів для хворих з хронічною нирковою недостатністю (36,1 млн гривень); медичне обслуговування внутрішньо переміщених осіб. А також – придбання імунносупресантів для хворих з трасплантованими органами, слухових апаратів та лінз корекції ока, кардіостимуляторів, ендопротезів тощо. Враховані і закупівля лікарських засобів для лікування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (600 тисяч гривень) та медикаментів для лікування учасників АТО і ООС – 1,1 мільйона.
Так, в обласному бюджеті передбачені кошти на виплату пільгових пенсій медичним працівникам, які працюють у шкідливих умовах, лікування хворих за межами області, відшкодування вартості рецептів хворим з психічними розладами, інші видатки на поточні трансфери населенню. На підвищення рівня оплати праці працівників з кваліфікацією „Парамедик”, „Екстрений медичний технік” та лікарів з медицини невідкладних станів, які пройдуть підвищення кваліфікації, закладено 10,6 млн. гривень.
Також 19,3 мільйона передбачено на придбання продуктів харчування, 12,1 мільйона – на паливно-мастильні матеріали, проведення поточних ремонтів автомобілів, медичного обладнання, приміщень центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.
З метою забезпечення потреби в повному обсязі з оплати комунальних послуг та енергоносіїв за рахунок доходів обласного бюджету передбачено 5,2 млн. гривень, виконання заходів обласної програми підтримки осіб, які брали участь в АТО, та членів сімей загиблих під час проведення антитерористичної операції, членів сімей Героїв Небесної Сотні, постраждалих учасників Революції Гідності – 700 тисяч, реалізацію заходів обласної програми підтримки та розвитку патронажної служби в Тернопільській області – понад 260 тисяч.
Крім того, за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості, в спеціальному фонді заплановано 44,5 мільйона гривень.
«Без сумніву, затверджений бюджет протягом року зазнаватиме змін, – наголошує голова обласної ради Віктор Овчарук. – При їх внесенні обласна рада постійно враховує потреби комунальних закладів охорони здоров’я, реагує на виклики чи проблеми, спрямовує додаткові кошти і для забезпечення медикаментами, і на придбання нового обладнання, покращення матеріально-технічної бази, створення належних умов для лікування тощо. Розвиток медичної галузі, надання якісних медичних послуг для обласної ради – були і є пріоритетними».