На скільки подорожчає комуналка: розрахунок для однієї сім’ї

На скільки подорожчає комуналка: розрахунок для однієї сім’ї

У 2021 році на українців чекає підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги – зростуть ціни на опалення, гаряче водопостачання і холодну воду, в цілому “комуналка” додасть близько 30% вартості.

Про це розповіла координатор житлово-комунальних і енергетичних програм громадянської мережі “Опора” Тетяна Бойко, пише Апостроф.

Оскільки в Україні вже зросла вартість газу, а також з 1 січня підвищено вартість електроенергії, це гарантовано спричинить зростання вартості теплопостачання та підігріву води.

“2021 року також зростуть тарифи на послуги водопостачання (холодна вода – ред.) у зв’язку з подорожчанням електроенергії для водоканалів та інших складових”, – зазначила Бойко.

Консенсусна думка експертів – “комуналка” у 2021 році подорожчає в середньому на 30%. Так, якщо сім’я сьогодні платить за опалення 1000 гривень, то незабаром доведеться розщедритися на 1300 гривень.

Якщо рахунок за воду (в цьому випадку не так важливо, холодну чи гарячу) становить 500 гривень, то буде 650 гривень.

“Це поки що приблизні цифри. Але по електроенергії можна оперувати більш точними даними. Уряд з 1 січня скасував пільговий тариф на перші 100 кіловат-годин на місяць, який становив 90 копійок/1 кіловат-годину. Таким чином, всі побутові споживачі, незалежно від обсягу спожитої електроенергії, будуть тепер платити за тарифом 1,68 гривні/1 кіловат-годину. З огляду на те, що для багатьох домогосподарств місячне споживання до 100 кіловат-годин цілком прийнятне, тариф для них зріс майже вдвічі. Наприклад, якщо ще в грудні сім’я заплатила за світло 45 гривень, то в січні доведеться викласти 84 гривні”, – пояснила Тетяна Бойко.

 

About The Author

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"


Loading...Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares