Минулої неділі прихожани та гості місцевої церкви не могли намилуватися переливом кольорів у їхньому храмі. Здавалося, що святі на іконостасі наче оживають. Такий об’ємний ефект дає бісер. Саме з нього, а якщо точніше – з 1 мільйона 436 тисяч 433 бісеринок – створили унікальний іконостас, який відтепер прикрашатиме сільську церкву.
Саме такою святиню бачив для свого храму настоятель Степан Суканець. Він і знайшов майстрів, які втілили незвичну ідею. Спершу треба було розробити схеми для вишивання. Допомогло з цим подружжя Стечкевичів зі Львова. Вони створили схеми для 18 образів, які стали основою іконостасу.
Олег Стечкевич розповідає, що вагався, чи братися за таку непросту й кропітку роботу. Адже, крім мистецьких, слід було дотримуватися і церковних канонів. Врешті, вдалося створити оригінальний іконостас – такого до цього ніхто не робив.
За словами пана Олега, свого часу іконостас вишивав світлої пам’яті отець Дмитро Блажейовський. Але він робив це не з бісеру, а з допомогою ниток.
Вишивали образи 18 родин, які належить до парафії, деякі живуть за кордоном. За словами отця Степана, це не лише значно зекономило кошти, а й об’єднало громаду навколо духовної справи.
За підрахунками майстринь, вага створених ними ікон – 17 кг 724 г, а їх загальна площа склала 7,12 м.кв.
Коли робота була завершена, 18 образів інкрустували в дерев’яний каркас із липи. Всього іконостас має 3 яруси. Особливого догляду, каже священик, він не потребує. Щоправда, вишивані образи закрили особливим склом, яке «забирає» зайві відблиски. Водночас, потрапляючи на бісеринки, світло створює неймовірний ефект 3D-зображення.
Кілька сотень мешканців Тютькова пишаються, що в їхньому селі з’явилася незвична реліквія. Однак рекордами тут особливо не переймаються. Радіють, що разом з іконостасом наповнилася життям їхня церква.