На Тернопільщині відзначатимуть 100-річчя видатного бандуриста Зіновія Штокалка

На Тернопільщині відзначатимуть 100-річчя видатного бандуриста Зіновія Штокалка

У 2020 році Тернопільщина відзначатиме 100-річчя від дня народження видатного бандуриста, музичного теоретика та реставратора кобзарського епосу Зіновія Штокалка.

Народився митець 25 травня 1920 року на Бережанщині, а помер – 1968 року в США.

Про святкування ювілею та заходи, в рамках відзначення в області Року бандури розповів заступник голови облдержадміністрації Арсен Марчишак.

Так, із метою популяризації бандурного мистецтва заплановано провести в закладах освіти та мистецьких навчальних установах області наукові конференції, форуми і семінари, тематичні заняття.

У переліку святкових заходів: Кобзарське свято з нагоди 206-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка (березень 2020 року); Всеукраїнський фестиваль-конкурс кобзарського мистецтва «Срібні струни» імені Зіновія Штокалка (Бережана) серед студентів закладів вищої, фахової передвищої освіти та учнів спеціалізованих мистецьких закладів освіти області, виконавців на українських струнних музичних інструментах (квітень 2020 року); урочиста Академія, присвячена 100-річчю від дня народження Зіновія Штокалка (травень 2020 року); музична імпреза пам’яті відомого українського бандуриста Костя Місевича (листопад 2020 року).

На Алеї мистецтв Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка буде встановлено скульптурну композицію «Бандурист», а в Бережанах відкриють меморіальну дошку Зіновію Штокалку (Бережану) на місцевій гімназії.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *