На Тернопільщині відзначили 200-ліття храму

На Тернопільщині відзначили 200-ліття храму

Храму УГКЦ села Смиківці, що біля Тернополя, – 200 років.

«20 вересня парафія УГКЦ Різдва Пресвятої Богородиці села Смиківці Тернопільського району святкувала 200-ій ювілей освячення храму. З цієї нагоди відбувся пастирський візит єпископа-помічника Тернопільсько-Зборівського УГКЦ Теодора Мартинюка та урочиста архиєрейська літургія, під час якої співав церковний Хор «Ґлорія» з церкви св. апостола Петра (Тернопіль)», – повідомили у Тернопільсько-Зборівській архиєпархії УГКЦ.

Напередодні події здійснювали роботи з реставрації храму як ззовні, так і всередині. Зусиллями парафії вдалося відреставрувати внутрішній розпис храму, ззовні перекрити купол, замінити дахове покриття, штукатурку, оновлено архітектурну ліпнину. Також зробили ландшафтний дизайн подвір’я.

У своєму слові владика Теодор говорив про значення празника Різдва Пресвятої Богородиці в історії спасіння, поставив приклад  Йоакима і Анни як взірець любові і порозуміння для молодих подружніх пар. Близько 7 парафіян отримали подячні грамоти за особливо жертовність і працю задля відновлення церкви.

Храм Різдва Пресвятої Богородиці освячений у 1820 році, добудований 1894 року, у 1960-х роках був добудований лівий крилос, а правий разом із закристією у 90-х.

 

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"


Loading...Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares