Загалом межі природного парку «Дністровський каньйон» на Тернопільщині складають майже 13 тис. га. Природа Дністровського каньйону своєрідна та неповторна.
На його території близько 100 пам’яток живої і неживої природи світового значення, тут збереглися унікальні еталони відслонень гірських порід. Типовий вигляд Дністровського каньйону – круті скелясті або заліснені береги, дика і неторкана природа, мальовничі острови. Потоки джерел в деяких місцях зриваються з кручі просто в річку, перетворюючись у живописні водоспади. Скельні відслонення на Дністрі , так звані «стінки» – пам’ятки природи, подібних до яких у світі практично немає. Вони містять у собі давні скам’янілі рештки флори і фауни, яким близько 500 мільйонів років.
Розширюючи на 900 га площу каньйону передбачено, що 700 га буде під охороною, а 200 – в інших користувачів, які матимуть змогу розвивати інфраструктуру для рекреаційного освоєння цієї території.
– Ми закликаємо бізнес працювати над реалізацією різноманітних проектів, які будуть розвивати туристичну інфраструктуру на Дністрі. Такі проекти будемо заохочувати та підтримувати, – зазначив голова Тернопільської ОДА Степан Барна. – Гадаю, це добрий крок, який дасть результат для всієї області. Нарешті також вирішиться проблематика, довкола якої велися дискусії щодо забудови річки та знищення флори і фауни. Бо ми, навпаки, розширяємо території заповідників, збільшуємо території парків та створюємо умови для розвитку природи.
Запропонована до включення територія багата на червонокнижні різновиди флори та фауни, такі як зіновать біла, зіновать подільська, ковила пірчастка, шоломниця весняна та інші.
Водночас екологи звернулися до жителів Тернопільщини, особливо тих районів, які межують з річкою Дністер – Монастириського, Бучацького, Заліщицького та Борщівського, долучитися до акції «За чистий Дністер» і впорядкувати узбіччя річки та почистити її береги.