«Одного разу в морзі»: тернопільський театр запрошує на прем’єру чорної комедії (фото)

«Одного разу в морзі»: тернопільський театр запрошує на прем’єру чорної комедії (фото)

«Одного разу в морзі» – вистава за мотивами сучасної української п’єси «Той, що відчиняє двері» драматургині Неди Нежданної.  Авторка описує стилі життя двох героїнь – вони різні, але водночас схожі. Одна працює санітаркою у морзі, інша – помилковий труп.

Над виставою працювали рік. Для актора Дмитра Чоповського – це дебют у ролі режисера. Він зізнається, прочитав п’єсу і вона ніяк його не залишала. Врешті вирішив, а чому б не зіграти її на сцені театру. Запропонував колегам і вони погодилися. Підтримало творчу ідею Дмитра і керівництво театру.

  • Ця вистава про вибір, про те, які проблеми приносить свобода, про те, які ми пристосуванці, що не вміємо бути вільними, робити вибір і нести за нього відповідальність – розповідає Дмитро Чоповський. – Вистава не дає відповідей, але ставить перед кожним із нас багато запитань. Тому сподіваюся, вона не залишить глядачів байдужими. Ми готували її майже рік. Це спільна командна робота. Для мене це був дуже цікавий досвід.

На сцені гратиме лише дві актриси – заслужена артистка України Оксана Малінович та акторка Оксана Левків. Сюжет п’єси простий і складний водночас. У ній йдеться про двох жінок: санітарку Віру, яка працює у морзі, і Віку, яка «помилково» потрапила у морг як труп. Обидві жінки потрапляють у різні ситуації, які проявляють кожну з них по-своєму.

  • Моя героїня Віра заміжня, за неї вирішує все чоловік, – розповідає Оксана Малінович. – Вона пливе за течією, дуже невпевнена в собі. Не любить спілкуватися з людьми, тому пішла працювати в морг.
  • А мою героїню звати Віка, вона вольова жінка. Людина, яка до певного періоду намагалася влаштувати свою долю, а потім – почала жити одним днем. Розваги і ніякої відповідальності. Дві героїні дуже різні, але опинилися в одній ситуації, – додає актриса Оксана Левків. – Ми показуємо, як кожна з них реагує на те, що відбувається, як вони шукають вихід, як розкривають свої характери, оголюють свої рани, недоліки.

Сценографію та костюми створив заслужений художник України Григорій Лоїк. Дмитро Чоповський – музичне оформлення п’єси, використовуючи сучасну українську музику.

Прем’єра вистави відбудеться 6, 7, 10, 11, 18, 27 лютого, поч. о 19 год. Вона триває 1 годину 20 хвилин. Замовлення квитків за тел. (096) 724-1-726.Юля ТОМЧИШИН.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares