Одружитися й отримати паспорт стане дорожче

Одружитися й отримати паспорт стане дорожче

Зате за адмінпослуги не доведеться сплачувати додаткові платежі, обіцяють нардепи

Громадяни надто мало сплачують державі за її послуги. Водночас увійшло в практику стягування додаткових коштів за адміністративні послуги, що йдуть повз державний бюджет.


Аби більше коштів потрапляло саме у казну, а не в приватні руки, група народних депутатів пропонує прийняти закон «Про адміністративний збір» (№4380), – пише видання «Закон і бізнес»

Напевне, головний плюс такої ініціативи — вимога, аби за надання адмінпослуг не передбачалося будь-яких додаткових платежів. Разом з тим проект допускає встановлення підвищувальних коефіцієнтів до пропонованих ставок збору: подвійний — за надання послуги удвічі швидше, 5-кратний — за оформлення в день звернення.

Наприклад, за реєстрацію шлюбу замість мита у 85 коп. потрібно буде сплатити 200 грн., а якщо закортить одружитися негайно — 1000 грн. Отримання закордонного паспорта за 20 днів коштуватиме 700 грн., а за 7 — 1100 грн.

За реєстрацію юридичної особи стягуватиметься збір у 200 грн., із ФОП — 100 грн. Такі самі розцінки пропонується встановити й за кожну зміну, яка вноситься до реєстру. Витяг із цього ж реєстру коштуватиме 100 грн. (що, між іншим, дорожче, ніж сьогодні).

Державна реєстрація нерухомості в реєстрі обійдеться в 300 грн., терміново — 1500 грн. Поставити на облік автомобіль буде дорожче: 600 грн. з видачею номерів і 400 — без них.

Утім, навряд чи різноманітні сервісні центри не знайдуть способу, як обійти закон і запровадити додаткову плату за свої послуги. Тож для громадян їх вартість стане хоч і прозорою, але більшою.

About The Author

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"


Loading...Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares