Осіння застуда: звідки береться і як з нею боротися

Осіння застуда: звідки береться і як з нею боротися

Разом з осінню розпочався й сезон застуд. Зазвичай цим «народним» словом називають ГРВІ (гостра респіраторна вірусна інфекція) або ГРЗ (гостре респіраторне захворювання). Є тисячі найрізноманітніших порад, як уникнути й лікувати ці хвороби. Комусь допомагають одні з них, комусь – інші. Але незаперечно, що нині не завадить пригадати якомога більше способів лікування і профілактики та скористатися бодай одним із них.

«Кожне перенесене ГРЗ залишає глибокий слід в організмі»

За твердженням спеціалістів, середньостатистична людина хворіє на ГРЗ тричі на рік. Застуда стоїть на четвертому місці в переліку всіх захворювань людини і триває 6-7 днів. Симптоми ГРЗ відомі всім: біль і першіння в горлі, нежить, пропадає голос, з’являється кашель, зростає температура, ломота у м’язах, слабкість. Цікаво, що сама застуда – це не хвороба. Просто переохолодження, протяг, великі фізичні навантаження, стресовий стан підривають захисні можливості організму й «відкривають двері» для інфекцій. Потрапивши в ослаблений організм, бактерії та віруси починають посилено розмножуватися. Якщо організм не в силах протистояти, починається захворювання. Назва ГРВІ звична, але це не одне, а ціла група захворювань. Лікар не уточнює, який саме вірус винен у вашому захворюванні, тому що всі ГРВІ мають майже однакові симптоми й лікуються практично однаково. Тож ГРВІ – це не діагноз, а медичний термін. Усе, що виписує лікар, спрямоване на посилення вашого імунітету й придушення симптомів хвороби. Віруси, які викликають ГРВІ, у зовнішньому середовищі швидко гинуть, але дуже легко передаються від хворої до здорової людини. Інкубаційний період може тривати від декількох годин до чотирьох днів. Увесь цей час зовні здорова людина все ще є джерелом інфекції.

Кожне перенесене ГРВІ завдає досить значної шкоди організму, особливо людям із ослабленим імунітетом. Найкращими ліками на осінній період повинна стати ранкова зарядка, обливання і вживання якомога ширшого набору фруктів, овочів і решти продуктів, що містять усі необхідні для організму вітаміни й мікроелементи, радять фахівці. У разі, якщо уникнути застуди все ж не вдалося, терапевт радить більше пити соків, компотів та інших вітамінізованих напоїв, що виводять з організму наслідки інфекції й водночас підвищують імунітет. Одним із небезпечних наслідків діяльності вірусу в організмі є продукти його життєдіяльності, які шкідливі для людини. Як і будь-яку отруту, ці токсини потрібно виводити з організму за допомогою великої кількості рідини.

Щоб не захворіти

Перед виходом на вулицю перевіряйте показники термометра і одягайтеся відповідно до погоди.

 Не допускайте переохолоджень організму, особливо це стосується горла й ніг.

Обов’язково снідайте, оскільки їжа, переварюючись, виділяє тепло, що зігріває організм зсередини.

У транспорті та інших громадських місцях намагайтеся триматися подалі від тих, хто чхає або кашляє.Віруси і бактерії передаються від людини до людини повітряно-крапельним шляхом, тому в скупченому просторі, особливо в погано вентильованому приміщенні або ж за централізованої вентиляції, велика ймовірність заразитися і захворіти, маючи ослаблений імунітет.

Збільшіть у своєму раціоні кількість фруктів і овочів, вони необхідні організму для обміну речовин. Підвищений вміст вітаміну С мають цитрусові, малина, смородина, яблука і т. д.

Уникайте стресів, оскільки вони негативно позначаються на імунітеті.

 Намагайтеся провітрювати приміщення хоча б по 5 хвилин щогодини.

Не перевантажуйте свій організм: якщо відчуваєте слабкість, усі нетермінові справи краще відкласти й провести день вдома під ковдрою. Саме в цей час імунна система завзято бореться з захворюванням.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *