
8 травня Україна разом із Європою вшановує День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Цьогоріч минає 80 років з дня, коли після найкривавішого конфлікту в історії людства світ сказав: «Ніколи знову».
Заступник начальника обласної військової адміністрації Павло Журба разом з керівництвом Тернопільської обласної та Тернопільської міської рад, представниками громадськості, керівниками установ та організацій, поліції та ДСНС поклали квіти до меморіалу жертвам сталінських репресій на Микулинецькому кладовищі.
Присутні вшанували загиблих хвилиною мовчання, помолилися за мир, за Україну, за всіх, хто віддав життя за свободу нашої землі.
Сучасна росія — не переможець нацизму, а спадкоємиця тоталітаризму, що використовує історію як інструмент війни. Маємо не дати росії вкрасти нашу пам’ять, привласнити колективну перемогу чи зманіпулювати історією заради виправдання агресії та злочинів проти нашої держави та людей.
Фронт прокотився всією територією України двічі. Щонайменше вісім мільйонів українців загинули, серед яких 5 мільйонів цивільних і 3 мільйони військових. Серед жертв на українській землі — півтора мільйона євреїв, убитих під час Голокосту, що складає біля чверті всіх євреїв Європи, вбитих нацистами у роки Шоа.
Внесок України в розгром нацизму беззаперечний і ніким не може ставитися під сумнів чи применшуватися. Понад шість мільйонів українців воювали в лавах Червоної Армії, сотні тисяч — в рухах опору та арміях союзників антигітлерівської коаліції.
Ця велика перемога, мир та свобода Європи здобуті й великою українською кровʼю. Саме тому ми категорично відкидаємо цинізм Москви, яка сьогодні намагається привласнити цей подвиг і використовувати його заради виправдання агресії проти нашої держави та звірств проти наших людей.
Україна захищає мир і свободу в Європі й просто зараз, коли російська агресія знову поставила їх під загрозу.
День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 -1945 років символізує не тріумф переможців, а нагадує про страшну катастрофу і застерігає, що не можна розв’язувати складні міжнародні проблеми шантажем, ультиматумами, збройною агресією або анексією.
Нагадаємо, понад 10 років тому Україна перейшла до європейської традиції відзначення перемоги над нацизмом – не святкувати, а вшановувати. 8 травня ми згадуємо Другу світову війну з повагою до людей, які боролися проти нацизму. У цей день Україна дякує всім захисникам, увічнює пам’ять загиблих воїнів і жертв найкривавішої війни в історії людства.