Щоб вплинути на посушливий клімат в анексованому Криму, Росії залишається тільки молитися, іншого шляху немає.
Постійний представник Президента України в АР Крим Борис Бабін так прокоментував доручення прем’єр-міністра Росії Дмитра Медведєва до 10 вересня усунути дефіцит води в Криму, пише 5 канал.
У Криму немає екологічної катастрофи через перекриття каналу і бути не може, тому що канал – це штучна споруда.
“На півночі Криму до 1954-го була пустельна місцевість, і зараз півострів повертається до того ж стану. Тут може бути економічна катастрофа, і вона там буде. Щоб вплинути на природу в Криму, Росії треба молитися, іншого шляху немає. Вода до Північно-Кримського каналу прийде тільки з українськими військовими та українською владою”, – заявив Борис Бабін.
Підземні резервуари в Криму – обмежені. І в радянські, і в пострадянські часи заборонялося використовувати прісну воду в масштабних промислових кількостях.
“Якщо її завантажити, почнуть масово сохнути дерева, і там, де була прісна вода, може заходити солона з моря. Коли Росія окупувала Крим, то прекрасно розуміла всі ці процеси, тому відповідальність за посуху на півострові несе саме країна-агресор”, – зазначив спецпред.
Перетворення частини Криму на пустелю неминуче.
“Нехай Росія думає, що робити: завозить туди воду, будує водопроводи. Нехай витрачає кошти на це – чим більше, тим краще. Росія тримає Крим як військову базу, і саме для цього потрібна вода, а не для місцевих жителів. Для них це не гуманітарна проблема. Російська влада власне населення не вважає за людей, а окуповані території – тим паче. Навіть якщо там буде засуха, яка загрожує життю людей, Росії неважливо”, – підкреслив експерт.
В окупованому Криму на старих кладовищах Ялти й Алушти людей ховають практично в річці. На закритому 2009-го кладовищі в Краснокам’янці й на міському кладовищі Алушти нові поховання. Річки стікають безпосередньо на пляжі, у тому числі до МДЦ “Артек”, передають “Примечания”.