Отримати податкову знижку можуть громадяни України, які офіційно працюють, отримають зарплату й навчаються на платній основі самі, або навчають члена сім’ї першого ступеня споріднення – це батьки, якщо навчають дітей, або якщо чоловік навчає дружину чи навпаки. Також скористатися пільгою може людина, яка самостійно сплачує за своє навчання. Отримати пільгові кошти можна за минулий рік: зараз 2019-ий, наші громадяни отримують знижку за 2018-ий.
Для того, щоб отримати пільгу, особа має прийти до податкової інспекції й надати підтверджувальні документи: договір, квитанції про сплату, довідку про зарплату, паспорт, ідентифікаційних код, а також отримати довідку про доходи в податковій. Потім подати декларацію про майновий станій доходи з метою отримання податкової знижки.
Перелік витрат, дозволених для включення до податкової знижки: сума коштів, сплачених на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення; частина сплачених процентів за іпотечним житловим кредитом; сума коштів або вартість майна перерахованих (переданих) у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям;
– сплата страхових платежів за договорами довгострокового страхування життя та пенсійних внесків у рамках недержавного пенсійного забезпечення; оплата допоміжних репродуктивних технологій; оплата державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини, включаючи сплату державного мита;
– сума коштів, сплачених у Зв’язку з переобладнанням транспортного засобу на альтернативні види палива; сума коштів у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку), оформленим відповідно до вимог чинного законодавства, фактично сплачених платником податку, який має статус внутрішньо переміщеної особи; сплата коштів на будівництво (придбання) доступного житла.