Понад 20 педагогів Тернопільщини склали сертифікацію

Понад 20 педагогів Тернопільщини склали сертифікацію

В Україні у 2019 році стартував пілотний проєкт «Сертифікація педагогічних працівників». Із зареєстрованих 857 педагогів з усієї України успішно склали сертифікацію 705 учасників, з-поміж них – 21 учитель з Тернопільщини.

Механізм сертифікації має на меті віднайти тих кращих провідників Нової української школи, агентів змін, які готові ділитися досвідом та поширювати сучасні методики компетентісного навчання, і реалізувати таку мету можна лише за умови добровільності процесу, – зазначила проректор з науково-педагогічної та міжнародної діяльності Київського університету імені Бориса Грінченка, екс-міністр освіти Лілія Гриневич.

Привілеями сертифікації є те, що учителі три роки поспіль отримуватимуть надбавку до зарплати у розмірі 20% (Закон України «Про повну загальну середню освіту», Постанова Кабінету Міністрів України від 19 лютого 2020 р. №113 «Про встановлення доплати педагогічним працівникам за успішне проходження сертифікації», а сертифікація зарахується як проходження атестації – чергової чи позачергової, із присвоєнням наступної кваліфікаційної категорії або підтвердження наявної вищої категорії.

Сертифікація учителів початкової школи складається з таких етапів: оцінювання фахових знань та умінь учасників через незалежне тестування, самооцінювання учителями власної педагогічної майстерності та експертне оцінювання професійних компетентностей учасників шляхом вивчення практичного досвіду їхньої роботи.

Учителів, які пройшли сертифікацію, можна вважати лідерами професійних педагогічних спільнот, які об’єднуватимуть довкола себе колег. Проходження сертифікації стало своєрідним знаком якості педагога, у цього фахівця можна отримати допомогу, підтримку, якісний зворотний зв'язок.

Сертифікація – це не перевірка, а пошук агентів змін – учителів, які можуть ділитися ідеями та дозволяти іншим надихатися своїм досвідом. Це – важливий етап у кар’єрі педагогічного працівника, що забезпечує підвищення якості професійної діяльності через зовнішнє оцінювання та самооцінювання, осмислення досягнутого та проєктування подальшого професійного вдосконалення вчителя. Такі педагоги у майбутньому як експерти братимуть участь в інституційних аудитах закладів загальної середньої освіти Тернопільської області та сертифікації учителів. Тобто, сертифікація дає не лише позитивну мотивацію, стає стимулом до саморозвитку, а й є чудовою нагодою оцінити свої здібності, рівень професійної компетентності. Уся інформація щодо успішності є конфіденційною, тому варто бути оптимістом, упевненим у своїх можливостях, – і тоді все вдасться!

У 2020 році Тернопільська область отримала квоту у 66 осіб, зареєструвалися 48 педагогів, у третьому етапі братиме участь 31 вчитель. Державна служба якості освіти (https://cutt.ly/eujCs7h) проводить підготовку працівників територіальних управлінь Служби до ІІІ етапу сертифікації – експертного оцінювання професійних компетентностей учасників сертифікації шляхом вивчення їх практичного досвіду роботи та щиро бажає усім натхнення та нових позитивних змін!

Управління Державної служби якості освіти у Тернопільській області.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *