Прості способи зберегти тепло

Прості способи зберегти тепло

Зростання тарифів на комунальні послуги спонукає нас до пошуку рішень економії. Більшість заходів з енергозбереження не потребують великих фінансових витрат, проте є дуже ефективними. Тож пропонуємо вам корисні поради, які допоможуть взимку економити і підтримувати у домівці комфортну температуру.

  1. Закривайте вночі штори, використовуйте жалюзі. У даному випадку мова йде про короткі штори, які не закривають простір навколо радіаторної батареї. Справа в тому, що через вікно втрачається велика кількість тепла, тому, закриваючи на ніч короткі штори, ви частково запобігаєте таким втратам.
  2. Вивільняйте простір навколо радіаторів. Занадто довгі штори та меблі біля батарей помітно зменшують ефективність опалення; тому, бажано, щоб простір біля радіаторів був вільним. Тепло від батарей має безперешкодно надходити в кімнату.
  3. Догляд за системою опалення. Радіатори опалення повинні бути чистими як ззовні, так і зсередини. Вкривання радіаторів декоративними плитами, панелями знижує тепловіддачу на 10-12%. Фарбування радіаторів масляними фарбами знижує тепловіддачу на 8-13%, а фарбування цинковими білилами підвищує тепловіддачу на 2,5%. Доведено, що темно-коричневий колір найкраще віддає тепло. З батареєю такого кольору ви отримаєте тепла на 8-10 % більше ніж з білою.
  4. Запорукою економії тепла є щільно зачинені міжкімнатні та вхідні двері квартири.
  5. Правильно провітрюйте квартиру. Провітрювати краще частіше і відкривати вікна ненадовго, в іншому випадку ви втрачаєте дорогу теплову енергію і сильно охолоджуєте стіни і стелю.
  6. Полювання на… протяги. Приблизно четверта частина всього тепла, що надходить у наші квартири, втрачається через щілини. Уважно огляньте вікна, двері, стіни та постарайтеся усунути в них протяги.
  7. Встановіть захисний екран. Між радіаторною батареєю і стіною ви можете розташувати своєрідний екран з алюмінієвої фольги або теплозахисний екран з алюмінієвим покриттям. Найекономнішим є екран, обидва боки якого вкриті фольгою. Фольга віддзеркалює тепло, яке випромінює радіатор, і спрямовує його назад у кімнату.

Захисним екраном може слугувати звичайна алюмінієва фольга. При виборі фольги слід враховувати те, яким чином ви плануєте закріпити її за радіатором. Для цього, наприклад,  на один бік ДСП кріпиться шар алюмінієвої фольги і  встановлюється між радіатором і підвіконною стінкою таким чином, щоб ця поверхня була розвернута у бік радіатора. Теплозахисний екран дозволяє заощадити значно більше тепла, ніж сама алюмінієва фольга. Другою перевагою є легкість збирання і встановлення.

  1. Нове підвіконня. Чим ширше підвіконня, тим менше тепла виходить назовні через вікно. Тому, якщо ви робите капітальний ремонт у вашій квартирі, подумайте про можливість заміни підвіконь.
  2. Тепло на балконі. Заощадити тепло можна і за рахунок заскленого балкону. З одного боку, ви запобігаєте потраплянню холодного повітря до вас у квартиру, а з іншого – відтоку теплого повітря назовні.
  3. Нові вікна. Сьогодні на ринку представлений великий вибір так званих склопакетів, тобто вікон, стійких до будь-яких погодних умов. Вони мають надвисокий ступінь теплоізоляції і виглядають привабливіше за своїх дерев’яних “предків”. Єдиний їх недолік – занадто висока ціна.
  4. Вологість повітря. Люди у приміщенні почуваються комфортно, якщо відносна вологість повітря тут у межах від 65 до 35 відсотків. Занадто сухе повітря не тільки викликає спрагу, але й призводить до підвищених витрат на опалення, адже для відчуття комфорту необхідне підвищення температури.

Пам’ятайте: холодне повітря (при тій же відносній вологості) сухіше, ніж тепле. Тому часте провітрювання при низьких температурах на вулиці знижує вологість повітря в приміщенні. Провітрюючи приміщення узимку часто, ви обігріваєте вулицю і викидаєте гроші через вікно. Цей метод непридатний для зменшення “сухості” повітря в приміщенні. Повісивши на батарею випарник з водою, будете почуватися добре і при зниженій температурі.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *