«Скажи «НІ» капітуляції 14 жовтня на Майдані Незалежності в Києві», – свободівець Олег Сиротюк

«Скажи «НІ» капітуляції 14 жовтня на Майдані Незалежності в Києві», – свободівець Олег Сиротюк
Днями представник України погодив та підписав так звану «Формулу Штайнмайєра».

Вона передбачає проведення виборів на окупованих територіях України, легітимність яких мають підтвердити спостерігачі ОБСЄ. У результаті Донецька та Луганська області отримають особливий статус, а місцеві бандоформування – статус місцевої влади з гарантією фінансування та утримання за рахунок коштів Держбюджету України.

Таке рішення викликало хвилю обурення по всій Україні. Люди масово виходять на протести та висловлюють своє незадоволення.

Масштабне народне віче відбулося у неділю, 6 жовтня, і на Театральному майдані в Тернополі. Сотні містян, представників громадських організації та місцевої влади виступили проти «Формули Штайнмайєра».

Закликав мешканців міста не схвалювати план капітуляції голова Тернопільської обласної організації ВО «Свобода» Олег Сиротюк. За його словами, ця формула є зрадою державних інтересів.

– «Формула Штайнмайєра», яку нам пропонує теперішня влада, неприпустима. Вони ні з ким не радилися, до суспільства не апелювали, просто озвучили те, що думають і, зрозуміло, отримали на це природну реакцію. Люди вийшли під органи влади по всій Україні з протестами, пікетами, вимогами. На жаль, але ми спостерігаємо те саме, що було за часів Януковича – влада не слухає свій народ. Фракція ВО «Свобода» пропонувала свій варіант тексту на сесії облради, його узгодили та проголосували. Ці вимоги зараз надсилають до Києва. Якщо центральна влада не буде реагувати, то думаю, що суспільство та усі патріотично налаштовані громадські організації будуть спроможні достукатися, аби новообрана влада не жила в ейфорії великих відсотків рейтингів, а зважала на національні інтереси. Ми сподіваємося, що хвиля рішень органів місцевої влади сколихне та змусить замислитися ініціаторів цих процесів. Ще ніхто не скасовував право нації на свій самозахист. Це – право українців, які воювали і продовжують воювати за свою землю, реагувати на дії, які вони вважають неконституційними. Через кілька днів ми побачимо, що вся Україна на це відреагує, – додав Олег Сиротюк.

Також очільник тернопільської «Свободи» наголосив на небезпечності «Формули Штайнмайєра». За його словами, вона призведе до краху унітарної держави.

– «Формулі Штайнмайєра» аплодують Луганськ, Донецьк, Москва, Франція, Німеччина і теперішня центральна влада, яка думає, що їхня мета – узаконити сепаратистські рухи та особливий статус Донбасу. Небезпека – у тому, що це виступає своєрідним символом – коли ти хочеш окремого ставлення у нашій державі, то візьми зброю в руки, почни вбивати українських громадян, а потім вимагай до себе цього особливого ставлення. Ми розуміємо, що передумови для таких сепаратистських рухів є не лише на сході нашої держави. Це питання присутнє на Закарпатті, в Чернівецькій області, де є нацменшини, що підігріваються іноземними державами, аби «розкачувати» питання окремого особливого статусу. Кожен патріот розуміє,що Україна – це унітарна держава. В нас не може бути ніяких окремих статусів, – резюмував Олег Сиротюк.

Олег Сиротюк закликав усіх небайдужих взяти участь у загальнонародному віче проти капітуляції, яке відбудеться 14 жовтня на Майдані Незалежності в Києві.


Loading...Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares