Насіння має різні терміни придатності. Більшість може зберігатися при температурі від +10 до +12 градусів та вологості 50-60%.
Цьогоріч уже все посадили, однак господині люблять зберігати насіння ще на наступний рік або ж навпаки викидати, бо думають, що воно вже зіпсуте. Та виявляється, кожне насіння має свій термін придатності, пише «Апостроф».
Якщо насіння залишилося невикористаним після чергового сезону посадки – не поспішайте його позбуватися. Щоправда, слід зважати – воно потребує особливих умов зберігання.
Спочатку треба дізнатися термін придатності посадкового матеріалу, адже різні види зберігають родючість впродовж різного проміжку часу. На магазинному насінні термін придатності зазначений на упаковці. Також там можна прочитати умови зберігання.
Більшість видів насіння можуть зберігатися при температурі від +10 до +12 градусів. Вища температура повітря призведе до того, що насіння може прорости. Вологість повітря не повинна перевищувати 50-60%. Висока вологість може погано вплинути на насіння.
Загалом, різні культури мають різний термін придатності. Насіння буряка зберігається найдовше – від 6 до 10 років. Утім, такий тривалий період часу передбачає правильне зберігання.
Від 6 до 8 років може зберігатися насіння гарбуза, дині, кабачків, патисонів, кавунів та огірків.
Кукурудза та горох вже трохи менше часу – 5 років.
Насіння томатів та редьки ще менше – 4 роки.
4-5 років може зберігатися насіння баклажанів, білої та червоноголової капусти, перцю, порею.
Квасоля, салат, селера та шпинат можуть зберігатися 3-4 роки.
Морква, пастернак, капуста зберігаються лише 2-3 роки.