Тернопільські бібліотекарі встановили рекорд: на фестивалі «Бібліофест» зібрали найбільшу в Україні колекцію мистецьких артбуків (ФОТО)

Артбуки – це книжки ручної роботи, створені за допомогою різних технік Виготовляли їх працівники 12-ти місцевих бібліотек протягом дев`яти років. Сьогодні колекція налічує 69 оригінальних мистецьких виробів. Вона  найбільша і єдина в нашій країні. Національний реєстр рекордів України офіційно зафіксував це досягнення тернопільських книгозбірень.

Як розповіла директорка Тернопільської міської централізованої бібліотечної системи Світлана Козелко, артбуки присвячені відомим людям краю та держави – поетам, письменникам, художникам, які творили раніше, і які творять сьогодні. Наприклад, є серія артбуків про Івана Франка, Андрея Шептицького, Йосифа Сліпого, Богдана Лепкого, Тараса Шевченка.

– З 2011 року регулярно на «Бібліофести» ми виготовляли нові артбуки, – розповідає Світлана Козелко. – Спершу це були прості роботи. А далі ставали щоразу цікавіші і креативніші. У наших книгах збирані багато нових, цікавих і не відомих широкому загалу фактів. До прикладу, хто знає Северину Парельє чи Йосифу Вітер. А ми зібрали цікаву інфорацію про ці непересічні постаті. В день відкриття фестивалю «Бібліофест» присутнім презентували нову серію  артбуків «Тернопіль на кінокарті України». Вони розповідають про кінофоруми, які відбулися в місті, про фільми, які знімали в останні роки на Тернопільщині, про українських акторів Степана Шагайду та Ярослава Геляса, про нашого сучасника  письменника і сценариста Андрія Кокотюху, про актора Віктора Андрієнка та про родину Іллєнків.

Артбуки цікаво не тільки читати, а й просто розглядати. Це справжні витвори мистецтва. Їх виготовили з надзвичайно різних матеріалів і різними техніками. Є книги вишиті, намальовані, виготовлені з дерева, паперу, тканини. Зроблені у формі звичайних книг, альбомів, календарів, а ще у формі колиски, бандури, кобзи, гітари, ретроплатівки, старої фотокамери, друкарської машинки і будівлі Тернопільського замку.

Побачити унікальні артбуки можна у бібліотеках міста. Тут ці вироби активно використовують у організації тематичних свят, презентацій, проведенні екскурсій.

Юлія Томчишин

журналіст, "Наш ДЕНЬ"


Loading...Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares