Тернопільські студенти побували в історико-меморіальному музеї політичних в’язнів (ФОТО)

Тернопільські студенти побували в історико-меморіальному музеї політичних в’язнів (ФОТО)

Тернопільщина багата на визначні та пам’ятні місця, які потрібно обов’язково відвідати кожному українцеві. Студенти факультету педагогіки і психології, спеціальності «Соціальна робота» разом з викладачем кафедри соціальної педагогіки і соціальної роботи Галиною Михайлівною Олійник мали унікальну можливість побувати в Тернопільському історико-меморіальному музеї політичних в’язнів. Його відкрито ще 14 жовтня 1996 року.

Майбутні соціальні працівники побачили місце, де позбавляли волі борців за волю України. Молоді люди почули від екскурсовода цікаву інформацію, яку не знали раніше. Всіх вразили камери, де перебували політв’язні. Тут і досі збереглася та жахлива атмосфера страху. Для того, аби дізнатися якусь інформацію, в’язнів жорстоко катували. Були камери-одиночки, куди відправляли людей, для того аби зламати їхню психіку і змусити зізнатися у тому, чого вони не робили. У дуже тісному приміщенні утримували по 30 людей. Студенти зауважили, що в підвальних приміщеннях надзвичайно холодно, хоч за вікном весна. Уявіть собі, що там відбувалося взимку.

Майбутніх соціальних працівників серед експонатів найбільш вразили карта СРСР із зазначенням місць розташування спеціальних таборів, копія посмертної маски Степана Бандери, автентичний бронежилет Ярослава Стецька, стенди життєписів керівників збройного підпілля, речі політв’язнів, фотографії та біографії провідників ОУН і УПА, листівки 1940–1950, світлини з унікального фотоархіву УПА.

Кожен із нас повинен знати історію свого народу, своєї держави. Пам’ятаймо минуле, не забуваймо патріотів України, які за нашу волю полягли. Миру, спокою, процвітання нашій країні!

Тетяна Ющук, студентка групи СР-12.


Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *