У першому півріччі цього року в онкодиспансер централізовано надійшло препаратів на суму понад 3,5 мільйона гривень, а протягом липня-серпня – на суму понад 8 мільйонів. Для порівняння, минулоріч загалом за рахунок державного бюджету отримано хіміопрепаратів на майже 2,7 мільйона гривень. Окрім цього, щоб стовідсотково забезпечити пацієнтів препаратами хіміотерапії, обласна рада з обласного бюджету у цьому році виділила на закупівлю препаратів хіміотерапії ще 2 мільйони.
«Для нас це було дуже важливо, адже лікування хіміотерапією є надзвичайно дорогим. Тому відрадно, що до кінця року онкодиспансер на сто відсотків забезпечений хіміопрепаратами і пацієнти можуть отримувати їх безкоштовно», – зазначив голова обласної ради Віктор Овчарук.
За словами головного лікаря онкодиспансеру Леоніда Шкробота, вартість хіміотерапії є різною в залежності від локалізації пухлинного процесу – лікування одного пацієнта може коливатися від 12 до 200 тисяч гривень. «Усі препарати надаються безкоштовно. Навіть ті, один курс якого вартує до 40 тисяч гривень. А для лікування необхідно пройти від 4 до 6 курсів», – стверджує головний лікар. Єдине, додав Леонід Шкробот, пацієнти купують препарати супроводу. Протягом року хіміотерапію приймають майже 4 тисячі пацієнтів.
Загалом, останнім часом на оснащення онкодиспансеру були вкладені значні кошти. Оновили матеріально-технічну базу, створили нові відділення, освоюються сучасні технології. І в цьому напрямку онкологічний диспансер має значну підтримку обласної ради, зазначає Леонід Шкробот.
З обласного бюджету виділено понад 6 мільйонів гривень на закупівлю сучасного цифрового рентгенівського апарата з ротаційною головкою та столом, який є одним з найпотужніших у Західній Україні, ще півмільйона – на лабораторний діагностичний комплекс. За кошти обласного бюджету закуплені операційні лампи, операційні столи на загальну суму 2,4 млн. грн. тощо.
Також завдяки підтримці обласної ради оперативно вирішено питання ремонтних робіт єдиного в області апарату дистанційної променевої терапії «ТЕРАБАЛТ-100», на що було використано 680 тисяч гривень.
«Не є секретом, що хворобу легше попередити, аніж лікувати. Саме тому обласна рада значну увагу звертає на забезпечення комунальних закладів охорони здоров’я діагностичною апаратурою. Це стосується й онкодиспансеру, – зазначив Віктор Овчарук. – Покращили також умови перебування пацієнтів. Зокрема, проведено ремонтні роботи в коридорах, холах, палатах. Приємно, що підтримують цей заклад і благодійні організації з Німеччини та Франції. Завдяки їм отримано і медичне обладнання, а також автомобіль-реанімобіль Mersedes-Benz, обладнаний кардіомонітором, кардіографом з показниками життєдіяльності, дихальним апаратом. Власне, завдяки спільним зусиллям – і коштів з державного бюджету, і з обласного, і допомоги благодійників, онкодиспансер стає сучасним медичним закладом».
У 2017 році в стаціонарних відділеннях ТОКОД проліковано 8945 пацієнтів. Виконано 3352 оперативних втручань, 1730 онкологічних пацієнтів отримали променеву терапію, 3935 – хіміотерапію. Протягом року в поліклінічне відділення звернулося 30732 пацієнти.
Для чого ви пишете ці фейки !? У мене сусід півроку там лікується. Усе до копійки за свої гроші., усі хіміотерапії. Знайомої мама лікується. Та ж сама ситуація. Поясніть це люлям , яких відправили помирати, бо не мали грошей на хімію. В сусідньому селі є такий чоловік. 1 курс пройшов і поїхав додому , бо на решту лікування не мав грошей.