Чому необхідно очищати повітря?
Відкриваючи вікно, щоб впустити трохи «свіжого» повітря, ми часто досягаємо зворотного ефекту. У великих містах, коли квартира в будинку біля проїжджої частини, концентрація шкідливих речовин в повітрі дуже висока, іноді краще не відкривати вікно, а навпаки, прикрити його, щоб токсичні вихлопні гази не проникали всередину. Але без провітрювання не обійтися, а тому вихід – розставити всередині приміщення рослини, які очищають повітря. До того ж, проблема криється не тільки в повітрі з вулиці. Багато будівельних, оздоблювальних матеріалів, а також меблі теж можуть виділяти шкідливі речовини. Ну і, звичайно ж, домашній пил, пилові кліщі, хвороботворні мікроби – все це оточує нас щодня і може викликати різні захворювання.
Тому варто обзавестися кількома ефективними в плані очищення вазонами. Не забувайте вчасно очищати листя кімнатних квітів, адже пил, який осідає на них, блокуватиме фільтрацію повітря, і вони перестануть виконувати свою головну функцію.
Хлорофітум
Ця рослина – чемпіон зі швидкості й ефективності очищення квартирного та офісного повітря. Він здатний очистити його від сигаретного диму і чадного газу (що особливо актуально на кухні), нейтралізувати формальдегіди, що виділяються деякими оздоблювальними матеріалами. Крім того, ця рослина має бактерицидний ефект – її фітонциди знищують шкідливі мікроорганізми й алергени. Хлорофітум невибагливий у догляді, а корисні властивості можна підсилити, якщо в квіткові горщики розкласти активоване вугілля.
Аглаонема
Вона є природним іонізатором повітря. Ця властивість аглаонеми підвищує працездатність і здатність людини чинити опір стресам. Крім цього, вона ще й дуже красива, а тому займає не останнє місце серед декоративних кімнатних рослин.
Англійський плющ (хедера)
Незамінний для тих, хто тримає домашніх тварин: він здатний знищувати алергени, які виділяються їх вовною. Додатково хедера чудово очищає повітря від формальдегідів й інших шкідливих випаровувань.
Кімнатна пальма хамедорея
Маленька пальма, яку ще часто називають бамбуковою, добре виглядає в витонченому горщику, а коли вона виросте великою (зазвичай досягає 1,5-2 метрів), її можна пересадити в діжку і поставити на підлогу. Пам’ятайте: чим більша рослина, тим краще вона справляється з очищенням повітря. Пальма хамедорея дуже любить рясний полив, її грунт завжди повинен бути вологим. За рахунок «вживання» великої кількості води вона дуже добре зволожує повітря в приміщенні, тому підійде для тих кімнат, в яких постійно сухо (тільки не розміщуйте її під прямими сонячними променями і ретельно стежте за регулярністю поливу). До того ж, пальма хамедорея нейтралізує токсини, які можуть виділятися з пластикових меблів і виробів.
Гербера Джеймсона
Як правило, багато людей висаджують її через красиві і великі квіти, що радують око цілий рік. Але не всі знають, що гербера ще й корисна, адже успішно очищає повітря від шкідливих забруднень.
Драцена
Чудово впорається з такими отрутами, як аміак, бензол, ксилол, толуол і формальдегід, видаляючи з повітря до сімдесяти відсотків цих домішок. Має драцена ще й бактерицидні властивості.
Фікус
Різновидів фікусів буває безліч, але які рослини очищають повітря найкраще? Найефективнішими вважаються два сорти: Ficus Benjamina (з великою кількістю дрібного зеленого листя) і Ficus Elastica (каучуконосний фікус, з великим щільним темно-зеленим листям). Незважаючи на те, що ці два види одної і тої ж квітки не схожі одна на одну, вони однаково добре справляються з видаленням з повітря великої кількості відпрацьованого CO2 і токсичних речовин. Фікус Бенджаміна здатний вирости з невеликого кущика в красиве високе дерево (для цього у нього повинен бути великий горщик). Що стосується каучуконосного фікуса, він зазвичай нижчий, зате більш розгалужений. Теплою весною і влітку рекомендується виносити дорослі рослини на повітря. Але якщо фікус ще зовсім молоденький, краще тримати його в приміщенні, подалі від вітру і протягів. Ці квіти люблять сонце і помірний полив.