“Цей рік був надзвичайно важким – хочеться подарувати людям свято”: тернополян запрошують на лямурну комедію

“Цей рік був надзвичайно важким – хочеться подарувати людям свято”: тернополян запрошують на лямурну комедію

Тернопільські актори готуються до прем’єри вистави “Мадмуазель, негайно одягніться!”. Її представлять в академічному обласному українському драматичному театрі імені Т. Г. Шевченка з 25 березня. 

– Цей рік був надзвичайно важким, – розповідає режисер-постановник, народний артист України Олег Мосійчук. – Мені видавалося на початку, що театр призупинить свою діяльність. Навіть тут, у нас в Тернополі, а не лише там, де ближче до фронту. І хоча столичні театри відкривалися вже аж восени, такі прецеденти були, ми не припиняли роботу. Наші актори, працівники творчих цехів волонтерили, допомагали фронту. Сергій Андрушко, заслужений артист, улюбленець публіки, з перших днів на передовій. Василь Булах, працівник нашого бутафорського цеху, там. Багато в житті болю сьогодні, й хочеться подарувати людям свято. 

“Мадмуазель, негайно одягніться!” – це комедія французького автора Клода Маньє про молодого художника. Блез д’Амбріє, аби покінчити з безгрошів’ям, погоджується на авантюрний крок – одружитися на вигідній нареченій, щоб зробити успішну кар’єру. На це Блеза спонукає коханка, спокуслива Женев’єва. Вона вмовляє його тимчасово орендувати фешенебельну квартиру, найняти першокласних слуг і, видаючи себе за респектабельного художника, справити враження на наречену та її батьків. 

Як і годиться в комедії, Блез не раз опиняється на межі провалу, бо замість обіцяного метрдотеля бюро послуг присилає молоденьку, недосвідчену служницю Марі з далекої провінції, яка не тільки невміло прислуговує, та ще й своєю наївністю руйнує всі його плани.

У театрі обіцяють глядачам несподівані повороти сюжету, приховані інтриги та іскрометний гумор. Перед прем’єрою трупа відшліфовує всі деталі п’єси на репетиціях. Роль головного героя виконує Євген Лацік. 

– Щоб не розкривати всі таємниці, скажу, що мій персонаж шукав щастя в одному, думав тільки про те, коли буде багатим і знаменитим, а в кінцевому результаті щастя він знайшов зовсім в іншому, – розповідає актор. 

Ірина Складан грає у виставі роль багатої жінки, яка здає художнику в оренду власне помешкання й водночас намагається ошукати його. 

– Це чистої води комедійна роль, – розповідає вона. – Моя героїня – жінка-фонтан, жінка – феєрверк. У цій ролі хочеться погратися, отримати задоволення від атмосфери. Разом з тим ці маленькі хвилини радості, сміху даються можливість людям, які приходять до нас, відпочити, продовжувати своє життя. 

Прем’єру в тернопільському театрі вирішили приурочити до Міжнародного дня театру. 

– Мене зігріла думка довершеності сюжету, у якому йдеться про те, що людина в певних обставинах, які її змінюють, може стати щасливою. Мова про любов, яка рятує світ. А любов можна знайти навіть випадково – справжню, потужну, на все життя, – каже Олег Мосійчук. 

Зараз постановки в тернопільському театрі відбуваються майже щодня і збирають повні зали. З п’єсою “Голгофа”, у якій ідеться про непросте життя духовного провідника українців Йосифа Сліпого, актори відіграли понад пів сотні аншлагів. Нову виставу “Мадмуазель, негайно одягніться!” або, як її називають, лямурну комедію, у Тернопільському драмтеатрі показуватимуть з 25 по 30 березня.

– Я вдячний глядачам, які приходять до нас, – каже Олег Мосійчук. – А скільки людей залишили свої домівки, свої міста і приїхали до Тернополя. Ми їх також бачимо в залі щовечора. Людям зараз це необхідно. Запрошуємо всіх на прем’єру. Я хочу, щоб люди посміхнулися – і ця посмішка дві години не зникала з їхнього обличчя.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *