У Борщові милувалися вишиванками і смакували борщем (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Оригінальне фольклорно-мистецьке дійство водинадцяте відбулося на Тернопільщині

Дефіле у борщівських сорочках, лекція про історію вишивки, більше тисячі старовинних українських строїв і неймовірні інтерпретації національних мотивів у сучасному одязі можна було побачити у середмісті Борщова минулих вихідних. «Борщівська вишиванка» – це унікальний та самобутній фестиваль, який показує все багатство і розмаїття нашої культури.

Окрім неймовірних бабусиних борщівок і національного вбрання, господині з довколишніх сіл приготували майже три десятки видів борщу. Борщ з реберцями, з тушкованих овочів, з товченим салом і навіть з вишнями. А ще на столах були пампушки, вареники, крученики, вушка, сирники та десятки різних наїдків. Спеціальне журі дегустувало страви і обрало переможців. Найсмачнішими виявилися страви у Борщівській, Озернянській та Більче-Золотецькій ОТГ,  на другому місці – село Глибочок, а на третьому – села Ланівці і Кривче.

– Сьогодні ми робимо усе для того, щоб про фестиваль «Борщівська вишиванка», про наш борщ знали у всьому світі, – зазначив у вітальному слові голова Тернопільської ОДА Степан Барна. – Такі фестивалі є корисними, адже допомагають оглянутися у минуле та оцінити нашу самобутню культуру, відродити традиційні вишиванки, які є нашою духовною спадщиною, проявити таланти у танцях і піснях.

Під час фестивалю провели етнографічне дефіле. Участь у ньому взяли  школярі, вчителі і методисти. Кожен одягнув найдорожчу серцю вишиванку, яку отримав у спадок від бабусь чи прабабусь чи прадідусів та коротко розповідав її історію.

Також під час свята презентували унікальний фотопроект «Чорна сорочка з узором ріллі і кров’ю освячена доля її». Учасників АТО сфотографували з їх рідними  у чорних борщівських вишиванках.

– Почуття вдячності до наших захисників – учасників АТО, їх родин, які своєю молитвою і вірою випросили в Господа їх повернення додому живими і здоровими, надихнуло нас на створення цього проекту, – розповідає Уляна Пасічник, начальник відділу культури, туризму і релігії Борщівської РДА. – Поки що ми залучили тільки 12 родин учасників АТО, адже незабаром плануємо видати календар на 2019 рік.

Анатолій Дорож разом із сином Тарасом були в АТО. Вдома  у Скалі-Подільській їх з нетерпінням чекали кохана дружина і любляча мама пані Наталя. Дружина ще й активно займалася волонтерством.

– Це надзвичайний проект, – каже пан Анатолій. – На фото – люди, яких ми знаємо. Це наші сусіди, друзі, співробітники, ті, хто захищає Україну, разом з найближчими людьми.

Аби на власні очі побачити унікальні борщівські вишиванки на Тернопільщину з’їхалися гості із різних куточків України, а також з Литви і Польщі. Всі охочі могли опанувати найпопулярніші техніки борщівської вишивки, а  також дізнатися багато цікавого про це унікальне мистецьке явище.

– Борщівська вишиванка сьогоні відома у всьому світі, – зазначив у своєму виступі голова обласної ради Віктор Овчарук. – Це справжня візитівка Тернопілля. Дякую усім, хто зберігає, вивчає, шанує і пропагує цей скарб. Такі свята гуртують та зміцнюють наші громади і приваблюють у наш край туристів.

  • 1209201813
  • 1209201812
  • 1209201811
  • 1209201810
  • 120920189
  • 120920186

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *