У ЗУНУ відбулася Міжнародна науково-практична конференція за участі представників 18 закордонних університетів

У ЗУНУ відбулася Міжнародна науково-практична конференція за участі представників 18 закордонних університетів

У стінах соціально-гуманітарного факультету Західноукраїнського національного університету відбулася ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Психосоціальні ресурси особистісного та соціального розвитку в епоху глобалізації», присвячена Дню працівника соціальної сфери України і Дню кафедри психології та соціальної роботи СГФ.

У конференції взяли участь близько 200 осіб, представники 18 провідних закордонних університетів 13 країн світу (США, Канада, Німеччина, Нідерланди, Бельгія, Ізраїль, Словацька Республіка, Чехія, Польща, Об’єднані Арабські Емірати, Грузія, Україна).

Прикметно, що почесними гостями на цьому представницькому науковому дійстві, які безпосередньо приїхали у Тернопіль, є випускник кафедри психології та соціальної роботи, проректор з освітньої діяльності Католицького університету у Ружомберку (Словаччина) Мартін Тарай. Також учасниками конференції стали делегати від провідних вітчизняних науково-дослідницьких організацій та установ: Інститут соціальної та політичної психології НАПН України, Український науково-методичний центр практичної психології та соціальної роботи НАПН України, Національна академія Національної гвардії України, практики з різних сфер життєдіяльності.

Міжнародну конференцію відкрив проректор з наукової роботи Західноукраїнського національного університету Микола Дивак. Він також вручив організаторам конференції грамоти  та запросив усіх присутніх до якісної наукової полеміки, обміну досвідом, розширення кола потенційної партнерської співпраці й горизонтів власної свідомості.

Змістові концентри Міжнародної конференції стосувалися роботи п’яти актуальних наукових платформ: 1) філософсько-методологічний та культурно-історичний дискурси ресурсології як інноваційної сфери миследіяльності; 2) історія і культура як ресурс суспільствотворення; 3) психодуховні ресурси особи, групи, соціуму; 4) соціокультурні ресурси як чинник особистісного зростання і суспільствотворення; 5) ресурсне практикування у соціогуманітарній сфері сучасного суспільства.

Організатор та модератор зустрічі – завідувач кафедри психології та соціальної роботи Андрій Гірняк зазначив, що усім відомі поняття про природні, трудові, фінансові чи інтернет ресурси. Також ми розуміємо цінність часу – важливого ресурсу, зброї як ресурсу ведення війни. Водночас мало,  хто замислюється якими внутрішніми психодуховними ресурсами володіє кожен з нас. До таких ресурсів належать: стресостійкість, емпатійність, оптимізм, надія, здатність чинити опір, самоконтроль, знання, цінності, почуття прекрасного, компетентності, досвід, наші вроджені задатки і схильності, креативність, любов, духовність тощо. Чи відновними вони є? Як правильно ними розпоряджатися? Якими чином збагачувати їх і переводити із стану потенційного в актуальний? В умовах жахів війни психодуховні ресурси людини здатні швидко вичерпуватися і потребують перманентного поновлення. Саме психологи і соціальні працівники є тими фахівцями, які здатні не тільки забезпечувати необхідними матеріальними ресурсами життєактивність особистості, а й активізовувати внутрішні ресурси клієнта.

Особливо цікавими були авторські презентації Яна ван Звітена, Тамар Сірадзе, Беати Кживош-Ринкевич, Мохаммада, Цуй Цзічжоу, Олександра Гершанова, Майкла Капоне, Анатолія Фурмана,  Володимира Сабадухи, Патріка Матурканіча.

За результатами наукового дискурсу представниками оргкомітету Міжнародної науково-практичної конференції «Психосоціальні ресурси особистісного та соціального розвитку в епоху глобалізації» відібрані кращі вітчизняні та зарубіжні дослідницькі доробки, котрі будуть опубліковані у формі збірника наукових праць.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *