В Україні політик політикові «ока не виклює»

В Україні політик політикові «ока не виклює»

Українці надивилися шоу із затриманнями корупціонерів, яких потім випускали під мільйонні застави. Зараз інша вистава: «Як зняти недоторканну недоторканість?».

Про позбавлення імунітету для парламентарів заявляли колишні і нинішні нардепи. Але минали вибори, а з ними й обіцянки.

Тепер за «недоторканних» узялася Генпрокуратура. Під «приціл» потрапили поки що шестеро депутатів. Але… свої своїх не здають. Хіба що у крайніх випадках. Кругова порука сильніша за закон. Як кажуть, крук крукові, тобто політик політикові в Україні «ока не виклює». А історія зі зняттям депутатської недоторканності стала головним скандальним шоу кінця політичного сезону.

«Слугам народу» закидають несплату податків, незаконне збагачення, оборудки із землею, «бурштинову справу».

Чи вистачить у нардепів голосів та совісті зняти перед літніми канікулами недоторканність із кількох нардепів, аби вчергове не збурювати суспільство? Хоча українців вже нічим не здивувати. І, зокрема й тим, що після втрати імунітету дехто із законодавців може чкурнути за кордон.

Навіть деякі парламентарі погоджуються, що депутатська недоторканність принижує Україну, оскільки ділить народ на «панів» і «холопів». Тому не можна, аби кримінальне розслідування стосовно «обраних» розпочиналось лише з дозволу їхніх «товаришів».

На скасуванні депутатської недоторканності наполягає і президент Петро Порошенко.

До речі, спеціалізована антикорупційна прокуратура готує 40 кримінальних справ проти нардепів.

А генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, який завітав із офіційним візитом до нашої країни, заявив у Верховній Раді під час звернення до народних депутатів, що прогрес та оновлення України найбільше зупиняє «ракова пухлина корупції». І наголосив: Україна зробила значні кроки у напрямку боротьби з цим ганебним явищем, але цього все ще недостатньо. Лідерами цього руху мають бути, найперше, президент, прем’єр і депутати, від яких залежить юридично-правове поле та його реалізація в країні.

За словами генсека Альянсу, корупція стоїть на перепоні реформам і справжнім змінам та успішному майбутньому українських громадян.

Від корупції гине чимало українців. Це також жорстока війна зі своєю лінією фронту. Хтось, наприклад, помирає від корупції в медицині, бо не вистачає коштів на ліки або ліків. А багато хто – від бідності, яка підриває здоров’я і психіку. «Людина на війні вмирає з честю, – каже інвестиційний банкір Сергій Фурса. – І його проводжають, стоячи на колінах. Людина від корупції вмирає тихо, забута й нікому не потрібна».

За словами банкіра, корупція, а не війна, заважає зростанню економіки. І саме корупція – головний союзник Росії в Україні. Бойові дії на Сході нашої держави не сприймаються інвесторами як перешкода для вкладання коштів у певні сфери економіки. Багаті й цинічні капіталісти сприймають лінію фронту на Донбасі як черговий заморожений конфлікт.

І щодо конфіскованих грошей українських чиновників, які попалися на корупції. РНБО планує скерувати їх на оборону, сказав секретар Ради Нацбезпеки Олександр Турчинов. За його словами, це кошти, які дісталися від конфіскації рахунків у «Ощадбанку» та інших фінустановах, і які були пов’язані з оточенням екс-президента Януковича. Сума складає шість мільярдів гривень.

Ще цікаві цифри. Детективи Національного антикорупційного бюро України розслідують 381 кримінальне провадження. У скоєнні кримінальних корупційних правопорушень підозрюють 221 хабарника, повідомили у прес-службі НАБУ. У грошовому вимірі це – 84 мільярди гривень.

А якщо «потрусити» всіх хабарників?

Корупція, чиновницька зажерливість, податковий тиск продовжують виганяти українців на пошуки заробітків за кордоном. Приміром, у Польщі зараз офіційно працює 800 тисяч наших співвітчизників. А за неофіційними даними їх більше, ніж півтора мільйона. Однак, польським підприємцям і цього недостатньо. Робочих рук особливо бракує на сезонних роботах. Тому на українців у сусідній та й в інших державах чекають, поки в своїй тривають недореформи…

Автор

Ольга Чорна

журналіст, блогер, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *