Весь час хочеться солоденького?

Весь час хочеться солоденького?

Розповідаємо, як контролювати це бажання та зменшити загальне споживання цукру. Адже він впливає не тільки на вагу, але й на настрій.

Взагалі цукор має величезний вплив на здоров’я та викликає залежність. Наслідки потурання бажанню солодкого – не надто приємні. Цукор псує зуби. Також бажання солодкого може призвести до некерованого голоду. Зростає вага і збільшується ризик появи діабету. Може призвести до нераціонального харчування, що в результаті призводить до дефіциту основних елементів, необхідних організму, таких як фолієва кислота, кальцій, залізо, а також вітамін А і С.

Що ж робити?

  1. Їжте більше білка, щоб контролювати бажання солодкого.

Заміна споживання солодкої їжі білком – один із найкращих способів стабілізації рівня цукру в крові. Збагачена білками їжа може зменшити засвоєння цукру та запобігти сплеску глюкози, що зменшує вашу тягу до солоденького. Однак споживання більшої кількості білка не означає, що потрібно їсти стейки щодня. Також можна вживати бобові, сочевицю, квасолю, рибу, яйця та молочні продукти.

  1. Збільште споживання клітковини.

Дуже легко вибрати їжу, збагачену клітковиною. Однак, щоб зменшити бажання солодкого, варто вибирати продукти з високим вмістом натуральних розчинних волокон, такі як горіхи, лляне насіння, фрукти та овочі.

Ще одна перевага раціону з високим вмістом клітковини полягає в тому, що ви будете почуватися ситими довше, оскільки ця їжа засвоюється повільніше.

  1. Вибирайте гіркі чи кислі продукти, щоб зменшити бажання солодкого.

Наприклад, додавання лимона або лайма у воду – хороше рішення, щоб «перебити» тягу до шоколадки чи печива. Гірка їжа також часто містить багато пробіотиків або органічних кислот, які допомагають хорошим бактеріям рости.

  1. Відпочивайте і добре спіть.

Коли ми втомилися, то, як правило, споживаємо солодку їжу для боротьби з виснаженням. Тому, якщо ви добре відпочинете, усунете чинник, який допомагає створити тягу до цукру.

  1. Відволікайте себе.

Нарешті, щоразу, коли у вас виникає бажання солодкого, намагайтеся подумати про щось інше. Як правило, ця тяга триває від 10 до 20 хвилин, тому якщо вдасться відволіктись, бажання зникне. Чим більше ви будете практикувати цю звичку, тим легше буде забути про будь-який небажаний потяг.

 

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *