Від завтра на Тернопільщині частина навчальних закладів працювати не буде

Від завтра на Тернопільщині частина навчальних закладів працювати не буде


Від завтра на Тернопільщині частину навчальних закладів закриють
Така ситуація складається через недостатню кількість вакцинованих працівників. Відповідно до карантинної постанови №12366, яку в Україні запровадили від 23 вересня, заклади освіти зможуть працювати у «жовтій» зоні за умови наявності як мінімум 80 відсотків щеплених співробітників. Йдеться як і про тих, хто отримав одну дозу, так і про повністю вакцинованих.

За словами директорки обласного департаменту освіти Ольги Хоми, за останніми даними, в умовах «жовтої» зони карантину в області зможуть працювати 682 навчальні заклади. Загалом на Тернопільщині їх налічують 1217. Також у п’яти громадах може не відкритися жоден навчальний заклад. Це – Почаївська, Кременецька, Великодедеркальська, Озернянська та Золотопотіцька громади, де недостатня кількість вакцинованих працівників.
Також Ольга Хома під час брифінгу зазначила, у Тернопільській області працює 37 791 працівник освіти, з яких вакциновано 28 665 осіб, що становить 75,8% від загальної кількості.
«Цей показник є досить високий. Є низка громад, де не будуть функціонувати 1-2 заклади. Але за кілька днів вони розпочнуть свою діяльність, оскільки кількість вакцинованих кожного дня збільшується. Вчора ми мали понад 20% закладів освіти, де було вакциновано від 73-78% працівників», – сказала Ольга Хома.
Відтак, із 23 вересня усі заклади освіти працюватимуть у звичному режимі лише у таких семи громадах: Більче-Золотецька, Васильковецька, Великобірківська, Купчинецька, Підгаєцька, Теребовлянська та Тернопільська. “
Начальник Нацполіції області Олександр Богомол розповів, як діятимуть поліцейські під час запровадження карантинних обмежень:
“Починаючи завтра зранку ми візьмемо інформацію від управління освіти для того, щоб ми розуміли, які навчальні заклади не можуть працювати, не можуть бути відкриті. При таких порушеннях відповідає керівник закладу, установи чи організації, тому на такого керівника може бути складений адмінпротокол”.
За порушення правил карантину з початку року, каже Олександр Богомол, поліцейські склали 1 452 протоколи, які направили в суди для розгляду. За порушення, каже, передбачений штраф від 17-ти до 34-х тисяч гривень. Якщо поліцейські встановлять, що порушує ці правила посадова особа – штраф від 34-х до 170-ти тисяч гривень.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares