Як позбутися від здуття живота в домашніх умовах

Як позбутися від здуття живота в домашніх умовах
Що стає причиною неприємних відчуттів і які є способи лікування – читайте далі

Гази беруть участь в переварюванні та просуванні їжі по кишечнику. Якщо зі здоров’ям все гаразд, то він просто їх не помічає. А от коли відбувається надмірне газоутворення – метеоризм, то на це варто звернути увагу.

Причини

Заковтування повітря під час їжі, запалення горла, куріння, наявність зубних протезів або брекетів, продукти харчування з великим вмістом клітковини, дисбактеріоз кишечника, хвороби шлунково-кишкового тракту, малорухливий спосіб життя, мала частка овочів і фруктів у раціоні, часті стреси, погане пережовування їжі.

Варто звернути особливу увагу, якщо відрижка і здуття з’являються відразу після їди. Ці симптоми можуть вказувати на виразку шлунка або серйозне запалення в кишечнику. Надлишки газів можуть з’являтися від запору, тому так важливо від цього позбавлятися. Якщо метеоризм постійно дошкуляє, то слід звернутися до лікаря. Якщо газоутворення сильно не дошкуляє, то можна полікуватися вдома.

Засоби народної медицини

Перемогти здуття допоможе імбирний чай та страви з імбиром. Для чаю пряність наріжте. Покладіть у склянку. Дайте настоятися 5 хвилин і пийте.

Натертим коренем приправляйте м’ясо, рибу, салат, гарнір з рису, можна додавати у випічку.

Ще один засіб – меліса. Заваріть її, як чай. Додайте мед і лимон. Пийте невеликими ковтками після прийому їжі.

Заварюйте квітки ромашки, календули або звіробою, пийте як чай.

Народні цілителі рекомендують приправляти страви і салати свіжими листочками кропу. У ньому є речовини, що проявляють вітрогінну, спазмолітичну, протимікробну дію.

Приготуйте кроповий настій. Візьміть 25 г насіння кропу, подрібніть. Заваріть 300 мл окропу. Дайте настоятися 30 хвилин, профільтруйте. Пийте настій по 100 мл за 2 години до їжі.

Швидко усунути дискомфорт допоможе картопляний сік. На голодний шлунок вранці приймайте по 100 мл соку, після чого полежіть 20 хвилин. Курс – 8-10 днів, потім слід зробити тижневу перерву і повторити лікування.

Протягом місяця приймайте такий настій: змішайте по 1 ч. л. м’яти, аніс, кмин, квітки ромашки. Візьміть 1 ст. л. суміші, залийте склянкою окропу. Дайте настоятися 15 хвилин. Пийте по 100 мл кожні 2 години.

При запорах і захворюваннях печінки приготуйте настій коренів кульбаби: подрібніть 30 г коренів. Залийте склянкою звичайної води. Дайте настоятися 1 годину. Пийте по 50 мл 4 рази на добу перед прийомом їжі.

Як перемогти здуття при ПМС

У жінок перед критичними днями, поряд з перепадами настрою, спазмами і болем спостерігається підвищене газоутворення. Цей процес вважається цілком нормальним, причиною йому стає зміна гормонального фону.

Допоможуть відвари ромашки чи м’яти. Можна заварювати їх разом. На склянку окропу покладіть по 1 ч. л. цих трав. Дайте настоятися хвилин двадцять. Процідіть і пийте.

До місячних випийте настій насіння кропу – і ці неприємності обійдуть вас стороною. Таким настоєм рятують від здуття навіть крихітних дітей.

До речі, щоб малюк не страждав від коліків, матір, яка годує його грудним молоком, повинна відмовитися від тих продуктів, які призводять до метеоризму. Також гарно діє легкий масаж животика круговими рухами за годинниковою стрілкою. Його треба виконувати перед кожним годуванням. Після годування дитину треба тримати у вертикальному положенні приблизно 10 хвилин. Рідше давайте смоктати пустушки, щоб малюк не заковтував повітря.

Які продукти варто виключити з раціону

Щоб зменшити неприємне здуття живота, потрібно повністю переглянути свій раціон харчування. Варто виключити з меню капусту, бобові, квасолю, огірки, редис, молоко, квас, виноград. Обмежити споживання солі. Солити можна вже готову страву. Повністю виключити мариновану, солону, копчену їжу, щоб не затримувати рідину в організмі. Зменшити споживання солодощів, цукру. Виключити алкоголь, газовані напої, але пити 2 л води в день.

Не можна переїдати. Намагайтеся їсти невеликими порціями 5-6 разів на день. Не можна запивати їжу водою і їсти лежачи.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *