Після позитивного рішення МВФ про транш, гривня почала зміцнюватися. І якщо на 19 грудня офіційний курс долара становив 27,85 грн, то на 27 грудня – 27,27 грн. Песимістичні прогнози експертів щодо курсу в 30 гривень за долар не справдились.
Проте останні дні року піднесли сюрприз. У четвер, 27 грудня, охочих купити валюту дешевше виявилося занадто багато, і вони настільки поспішали скупити всі пропозиції, що не тільки спровокували зростання курсу, а й створили деякий знервований настрій на п’ятницю.
А офіційний курс НБУ на 28 грудня був встановлений на рівні 27,45 грн за долар.
«На зростання курсу вплинуло все те ж співвідношення попиту і пропозиції, – зазначив старший аналітик компанії «Forex Club» Андрій Шевчишин. – Останні дні – це свята в США та Україні, відкладений попит і низька пропозиція валюти. Багато фінансових компаній закривають рік і призводять баланси й показники до необхідних позначок. В середу валюту здавали, у четвер, 27 грудня, – купували, звідси й зростання».
Щодо прогнозів на перший тиждень січня, то, каже Шевчишин, ситуація буде святковою і спокійною, а ділова активність – низькою. Але через малу активності на міжбанку можуть бути ситуативні перекоси попиту і пропозиції.
Прогнозувати курс долара на наступний, 2019 рік, експертам складно через майбутні вибори. Також немає причин для зміцнення гривні, то ж вона буде далі девальвувати. На думку Андрія Шевчишина, курс буде коливатися у межах 28,5-31,5 грн за долар.
Президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко вважає, що гривні вдасться втриматися у більш пристойних рамках – 28-29 грн за долар.
А аналітик Олексій Кущ передбачає: у разі негативного сценарію розвитку подій (наприклад, політичної чи військової ескалації) курс цілком може злетіти до 35 грн за долар. Якщо ж ситуація збережеться відносно стабільною, то курсу вдасться не переступити рубіж у 30 грн, пише «Газета по-українськи». А загалом експертам важко чітко сказати вартість долара у наступному році.