Який матеріал краще для валізи: пластик чи тканина?

Який матеріал краще для валізи: пластик чи тканина?

Під час пересування світом дуже важливо подбати про збереження свого багажу. На сучасному ринку представлена величезна кількість найрізноманітніших дорожніх валіз та сумок, серед яких кожен мандрівник зможе знайти щось для себе. Чи підійде пластиковий виріб або краще придбати тканинний аксесуар – вирішуєте тільки ви. Але в будь-якому випадку варто заздалегідь оцінити всі переваги та недоліки кожного з них.

Популярні матеріали виготовлення валізи

Будь-яка валіза, особливо для тривалих подорожей, повинна відповідати вимогам практичності, легкості та компактності, одночасно дозволяючи запакувати весь необхідний багаж. Каркас і зовнішнє оздоблення безпосередньо впливають на перелічені характеристики, тому важливо приділити увагу і їм.

Серед популярних матеріалів виготовлення дорожніх валіз виділяють:

  • текстиль (різної щільності та конфігурації плетіння ниток: поліестер, нейлон, поліамід та їх комбінації);
  • пластик (полікарбонат, поліпропілен, Curv, ABS);
  • метал (вага його помітно більша за інші, що не завжди зручно);
  • шкіра або її замінник (на такому аксесуарі будуть помітні навіть дрібні подряпини).

Найчастіше зустрічаються перші два види, оскільки вони вже встигли зарекомендувати себе з позитивного боку, і не тільки завдяки міцності каркаса, але й вигіднішій ціні.

Переваги та недоліки валіз з тканини

Тканинні моделі валіз — чудовий вибір для поїздок на далекі та близькі відстані, адже за доступної вартості вони характеризуються ще й такими перевагами:

  • невеликою вагою;
  • наявністю зовнішніх кишень для дрібниць;
  • стійкістю до ударів та падінь (цим вони вигідно відрізняються від пластикових видів).

З недоліків таких дорожніх сумок зазвичай зазначають:

  • трудність очищення корпусу (доводиться прати валізу);
  • можливість промокання в сиру та дощову погоду, що загрожує псуванням речей;
  • висока ймовірність зминання та пошкодження тендітного багажу в поїздці (причому по всьому обсягу сумки);
  • посередній вигляд.

Тканинні валізи — чудове рішення для близьких поїздок автобусом або поїздом, хоча нерідко їх беруть із собою і в літаки.

Сильні та слабкі сторони пластикових варіантів 

Пластикові валізи — відома альтернатива тканинним виробам, які використовуються анітрохи не рідше за свої аналоги. Їхня популярність пояснюється такими характеристиками:

  • стійкістю до впливу вологи (всі предмети, що знаходяться всередині, будуть надійно захищені від вогкості);
  • протиударною обробкою (при ударах якісний пластик не деформується і не ламається, витримуючи до 90% усіх падінь та пошкоджень);
  • широким вибором забарвлень (навіть звичайна палітра кольорів при нанесенні на пластикове покриття набуває соковитості та яскравості відтінків);
  • різноманітністю оформлення (на сумки з пластику наносять як звичайні наклейки, так і барвисті квіткові принти, що тільки покращують його зовнішній вигляд);
  • легкістю та маневреністю (різні розміри валіз дозволяють використовувати їх як дорослим, так і маленьким мандрівникам).

Серед мінусів подібних виробів виділяють схильність до появи на поверхні корпусу подряпин, швидке зношування без захисного чохла. Щоправда, враховуючи високу міцність каркаса та інші переваги, такі недоліки обґрунтовано видаються несуттєвими.

Яку валізу краще вибрати

Розглянувши всі переваги та недоліки моделей валіз з тканини та пластику, нескладно вибрати відповідний для себе виріб. При цьому важливо враховувати обсяг і розміри предметів, що перевозяться, рівень їх крихкості. Якщо у вас цінний багаж, що б’ється або мнеться, варто віддати перевагу пластиковій валізі з полікарбонату. Для перевезення великої кількості речей, що не мнуться, підійдуть і тканинні сумки з нейлону. Їх варто вибирати й при необхідності великої кількості кишень.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *