«За майбутнє»: Україні слід розширити Мінський формат

Партія «За майбутнє» констатує, що переговори в Мінському форматі вичерпали себе. В «За майбутнє» переконані: Україні слід розширити формат, залучивши до переговорів США та Великобританію

США, Британія та народні депутати. В партії «ЗА МАЙБУТНЄ» озвучили новий перспективний формат замість Мінського

Україні час кардинально переглянути підходи до врегулювання ситуації на Донбасі та відновлення територіальної цілісності, переконані в партії  «ЗА МАЙБУТНЄ». 

Як зазначають у партії, факт, що Мінський формат себе давно вичерпав, вже ні в кого не викликає сумнівів. Чинна українська влада запропонувала ініціативи щодо створення Кримської платформи – великого міжнародного майданчика, на якому будуть розглядатися актуальні питання, що стосуються окупованого Криму та, в кінцевому підсумку, повернення АРК під контроль України. Точно таким шляхом – розширення Мінського формату, залученням до участі у переговорах широкої міжнародної коаліції має рухатись Україна і в питанні окупованих територій Донбасу.

Також у партії «ЗА МАЙБУТНЄ» відзначають вкрай недостатню участь у питаннях, пов’язаних з зовнішньою політикою, Верховної Ради України. Зокрема, переконані в партії, парламент має бути залучений й до нового формату переговорів та мирного врегулювання ситуації на Донбасі.

Останні значущі досягнення в перемовинах у Мінському форматі датуються 2020-м роком. Понад рік тому відбувся останній обмін полоненими. Майже рік назад сторони домовилися про припинення вогню, яке, втім, фактично тривало недовго. Й найголовніше – системних просувань у питанні миру на Донбасі та повернення контролю України над купованими територіями не спостерігається та не прогнозується.

Як відмічають у партії ЗА МАЙБУТНЄ єдиним виходом із патової ситуації залишається зміна формату. До участі в переговорах потрібно залучити більш широке коло держав. Насамперед йдеться про США та Великобританію, які підписали свого часу Будапештський меморандум, узяли на себе відповідальність та гарантували територіальну цілісність України.

З самого початку російської агресії проти Україні ці держави всіляко підтримували нашу країні, надаючи фінансову допомогу, зброю тощо, консолідуючи міжнародні зусилля зі стримування агресора. Однак можливості держав-гарантів та інших країн-союзників України значно більші. І українська влада має докласти усіх зусиль, аби ці можливості були використані в новому переговорному формату щодо Донбасу, зазначають у партії «ЗА МАЙБУТНЄ».

Також на сьогодні в питанні протидії агресору далеко не повною мірою використовується потенціал Верховної Ради. Як неодноразово зазначали в партії «ЗА МАЙБУТНЄ», якщо парламент попереднього скликання працював на міжнародних майданчиках в унісон з урядом, президентською вертикаллю, то нині залучення парламентарів до спільної роботи на відновлення територіальної цілісності країни відбувається фрагментарно. Парламентарі тримають свій фронт у ПАРЄ, на рівні міжпарламентських зв’язків та завдяки особистим ініціативам. Однак консолідації зусиль усіх гілок влади на міжнародному напрямку не відчувається.

За Конституцією справді саме президент керує зовнішньополітичною діяльністю держави. Однак Верховна Рада в свою чергу несе відповідальність за ухвалення законодавчих рішень, необхідних для досягнення миру, і виступає провідником волевиявлення українських громадян. Тому залучення парламенту до нового формату переговорів є не тільки бажаним, але й необхідним, підкреслюють у політичній партії «ЗА МАЙБУТНЄ».

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *