Зміни до обласного бюджету спрямовані на забезпечення якісної освіти Тернопільщини

Зміни до обласного бюджету спрямовані на забезпечення якісної освіти Тернопільщини

На цьому наголосив голова обласної ради Віктор Овчарук, коментуючи прийняті на останній сесії зміни до обласного бюджету.

Понад 49,5 мільйонів гривень субвенції, яка надійшла в область, розподілено між обласним бюджетом, районними, бюджетами міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад. Понад 34,5 мільйонів підуть на закупівлю дидактичних матеріалів, сучасних меблів, комп’ютерного обладнання, мультимедійного контенту для початкових класів нової української школи. Ще більше 15 мільйонів субвенції спрямують на підготовку тренерів-педагогів, підвищення кваліфікації вчителів початкової школи, які навчатимуть учнів перших класів у 2018/19 і 2019/20 навчальних роках, асистентів вчителів закладів загальної середньої освіти з інклюзивним та інтегрованим навчанням, заступників директорів закладів загальної середньої освіти з навчально-виховної (навчальної, виховної) роботи у початкових класах, учителів іноземних мов, закладів загальної середньої освіти, в яких діти навчаються мовами нацменшин.

Крім того, надійшло 2 мільйони 930 тисяч гривень субвенції з держбюджету місцевим бюджетам на модернізацію та оновлення матеріально-технічної бази професійно-технічних навчальних закладів. Зокрема, на придбання обладнання для створення навчально-практичного центру зварювальних технологій на базі ДНЗ «Кременецький професійний ліцей» виділено 2 мільйони 300 тисяч. Для навчально-практичного центру електротехнологій на базі ДНЗ «Бучацький професійний ліцей» – 630 тисяч.

За рахунок перерозподілу грошей резервного фонду обласного бюджету виділені кошти деяким освітнім закладам. Тернопільській спеціальній загальноосвітній школі-інтернату І-ІІІ ступенів – 105 тисяч гривень на встановлення протипожежної сигналізації та обробку покрівлі даху. Обласному комунальному дитячому будинку для дітей шкільного віку – для усунення порушень вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки – 218 тисяч. На такі ж цілі 88 тисяч отримає  Обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді.

На підготовку фахівців для професійного кадрового забезпечення ЗСУ та інших силових структур на базі ДНЗ «Тернопільський професійний коледж з посиленою військовою та фізичною підготовкою» спрямовано 300 тисяч гривень на придбання військової форми для курсантів. Кременецький професійний ліцей отримає 400 тисяч для придбання матеріалів і на ремонт;  Бучацьке ПТУ – 300 тисяч.

Також депутати розподілили і залишок коштів освітньої субвенції загального фонду обласного бюджету, а це – 11 мільйонів гривень. Виділили кошти на придбання комп’ютерної техніки та мульмедійних засобів Кременецькому професійному ліцею – 100 тисяч; Бучацькому ПТУ – 400 тисяч, Заліщицькому ВПУ – 100 тисяч, Скалатському професійному ліцею – 700 тисяч, Чортківському ВПУ – 180 тисяч, Борщівському професійному ліцею – 100 тисяч.

Для придбання комп’ютерної техніки та мультимедійних засобів навчання, обладнання для класу «Захист Вітчизни», меблів в учнівський гуртожиток, заміну дверей, ремонт системи водопостачання та водовідведення – 1 мільйон гривень отримає Тернопільський професійний коледж з посиленою військовою та фізичною підготовкою. Заліщицькому ВПУ виділили кошти на капремонт даху та фасаду гуртожитку – 600 тисяч. Почаївському ВПУ – 1 мільйон 200 тисяч гривень на ремонт дахів. Чортківському ВПУ – 1 мільйон 320 тисяч на реконструкцію даху навчального корпусу. Зборівському коледжу ТНТУ ім. Пулюя – 1,5 мільйонів на капремонт даху актового та спортивного залів. Коропецькому обласному ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою – для завершення робіт з ліквідації аварійного стану приміщень гуртожитку передбачено понад 328 тисяч гривень.

Ряд училищ та ліцеїв отримають кошти для закупівлі навчального обладнання. Підгаєцький аграрний ліцей – 300 тисяч. Лановецька філія Тернопільського професійного коледжу з посиленою військовою та фізичною підготовкою – 350 тисяч. Шумське ПТУ – 1 мільйон 752 тисячі. Борщівський професійний ліцей – загалом 800 тисяч.

«Зміни, внесені до обласного бюджету та підтримані депутатами, є надзвичайно важливими у підготовці до нового навчального року», – зазначив Віктор Овчарук.

Катерина ГРИЦИШИН.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *