10 травня: чим цікавий та там’ятний сьогоднішній день?

10 травня: чим цікавий та там’ятний сьогоднішній день?

10 травня – день пам’яті апостола Симеона. Він був апостолом від 70 і племінником Йосипа Обручника. За церковними переказами, всі учні Господа та апостоли, які ще залишалися живі, почали збиратися разом після смерті Якова і падіння Єрусалиму. Вирішували вони, кого зробити наступником Якова. Вибрали вони саме Симеона, адже він жив праведним життям. Він став єпископом Єрусалимським. Було це не пізніше 63 року від Різдва Христового.

Здавна наші предки вірили, що сон проти 10 травня – пророчий. Тому варто запам’ятати, що вас снилося.

В народі цей день називали Семен Раноорець, оскільки в цей період поля та городи вже не стоять без діла, люди рано прокидаються, щоб встигнути все посіяти і посадити.

Пам’ятні дати

Календар важливих подій в Україні та світі за 10 травня:

1881 рік – Румунія стала королівством;

1925 рік – у Києві урочисто відкривають міст імені Євгенії Бош, побудований за проєктом Євгена Патона;

1940 рік – Вермахт вторгається на терени Бельгії, Нідерландів та Люксембургу;

1940 рік – Невілл Чемберлен подає у відставку з посади прем’єр-міністра Великої Британії, новим британським прем’єром стає Вінстон Черчилль;

1975 рік – американський атлет Браян Олдфілд першим в історії штовхає ядро далі 21 метра (його рекорд побили тільки через 12 років);

1993 рік – у Киргизстані запроваджують національну валюту (сом);

1993 рік – на вершині Евереста одночасно збирається 40 осіб із дев’яти експедицій – рекордна кількість людей на цій горі;

1995 рік – у Таджикистані запроваджують таджицький рубль, який у жовтні 2000 року замінюють на сомоні;

2006 рік – землетрус силою 4,7 бала за шкалою Ріхтера відбувається в Греції;

2017 рік – випуск культового коміксу про походження Бетмена, “Бетмен: Рік перший”, українською.

Який день в Україні і світі

10 травня в Україні і світі святкують Всесвітній день руху для здоров’я. Здавна людству відомо, що рух подовжує життя, а його відсутність негативно впливає на організм. Малорухливий спосіб життя називають гіподинамією. За гіподинамії погіршується обмін речовин, що викликає зниження функцій ЦНС, падіння діяльності гормональної системи тощо. Тому головною метою цього дня є спонукати людей до фізичної активності.

Щорічна глобальна ініціатива Всесвітній день руху для здоров’я фінансується ВООЗ з широким залученням громадських організацій. Свято було запроваджено в суботу 10 травня 2003 року, а ініціаторами створення стали держави-члени ВООЗ.

Всесвітній день боротьби з системним червоним вовчаком. Був запроваджений 2004 року. Системний червоний вовчак – аутоімунне захворювання, яке вражає приблизно 50 людей із 100 тисяч. В зоні ризику перебувають жінки віком від 16 до 55 років та вагітні. Захворювання уражує різні органи людини – від шкіри до ЦНС. Заразитися цією хворобою неможливо, вона виникає внаслідок збою в роботі імунітету.

День довіри своїй інтуїції. Головна мета цього дня – спонукати людей дослухатися до свого внутрішнього голосу, довіряти інстинктам. Інтуїцією називають вміння зрозуміти щось негайно, без необхідності свідомого міркування. Завдяки цьому потужному інструменту, люди приймають рішення, вирішують різноманітні проблеми та орієнтуються в життєвих труднощах.

Всесвітній день господарювання. Присвячений він оцінці роботи професіоналів з управління об’єктами, які відіграють вирішальну роль у забезпеченні безпеки, стійкості та ефективності будівель і інфраструктури. Ця сфера вважається складною та відповідальною, вимагає високого рівня знань, професіоналізму і навичок.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *