15 червня: День захисту людей похилого віку, Всесвітній день пожертвувань, день вітру

15 червня: День захисту людей похилого віку, Всесвітній день пожертвувань, день вітру

15 червня в церковному календарі – день пам’яті святого пророка Амоса. Амос народився в місті Текоа, недалеко від Віфлеєма. Він був пастухом і від дитинства був привчений до праці.

Амос виступав проти ідолопоклонства та соціальної несправедливості. В своїх проповідях Амос відстоював суворий монотеїзм та закликав до милосердя. Він розповідав про недоліки суспільства та закликав до рівності перед Богом.

Його писання вплинуло на інших пророків, зокрема на Ісаю та Михея. В новозавітних Діяннях Апостольських першомученик Стефан цитує Амоса в своїй промові.

Пам’ятні дати

Календар важливих подій в Україні та світі за 15 червня:

1215 рік — англійський король Джон Безземельний скріплює своєю печаткою Велику Хартію Вольностей (Magna Charta), яка гарантувала права та привілеї лицарства, надання свободи дій церкві та зобов’язувала короля дотримуватися державних законів;

1834 рік — відкривають Київський університет;

1844 рік — Ч.Гуд’їр отримав патент на метод вулканізації гуми;

1851 рік — у Балтиморі молочар Джекоб Фуссель засновує першу у світі фабрику з виробництва морозива;

1869 рік — Джон Веслі Гаят отримує патент на целулоїд;

1924 рік — керівником ФБР стає Едгар Гувер, котрий пробуває на цьому посту наступні 48 років, аж до своєї смерті 1972 року;

2007 рік — відбувається прем’єрний показ першого українського анімаційного мультсеріалу “Лис Микита”;

2014 рік — вперше в історії чемпіонатів світу з футболу під час гри Франція-Гондурас доводить свою ефективність автоматична система визначення голу “GoalControl”.

Цього дня народилися:

1941 рік — видатний український кіноактор, сценарист, режисер, письменник Іван Миколайчук;

1946 рік — кобзар, кандидат мистецтвознавства Михайло Хай;

1972 рік — український політичний діяч Андрій Мохник.

Який сьогодні день в Україні і світі 

15 червня в Україні і світі святкують День захисту людей похилого віку. Щорічна подія, яка була встановлена світовою спільнотою 2011 року. Часто представники похилого віку дискримінуються в суспільстві за віковою ознакою, проте ми їм зобов’язані своїм існуванням, безтурботним життям та добробутом.

Всесвітній день жонглювання. Дату обрали не випадково. Саме цього дня 1947 року відбулося створення Міжнародної асоціації жонглерів. Жонглювання — це маніпулювання різними предметами, яке допомагає розвинути спритність рук і координацію, випрямити поставу і позбутися стресу.

Міжнародний день серфінгу. Подія була започаткована за ініціативи Surfing Magazine та Surfrider 2005 року. Вона щороку припадає на третю суботу червня. Серфінг — це досить популярний водний вид спорту, який полягає в тому, щоб рухатися на хвилі за допомогою спеціальної дошки.

Всесвітній день вітру. Свято було започатковане за ініціативи Європейської вітроенергетичної асоціації 2007 року. Вітер є невичерпним і чистим природним ресурсом, який має чималий потенціал. Якщо перейти на вітроенергетику, то можна зупинити деякі негативні екологічні зміни.

Всесвітній день пожертвувань. Хоча це й маловідома, але дуже важлива подія. Вона була заснована ще 2010 року. Головна мета її створення полягає у тому, щоб залучити якомога більше людей до благодійності.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *