17 лютого – День кота, Всесвітній день людського духу, День спонтанного прояву доброти

17 лютого – День кота, Всесвітній день людського духу, День спонтанного прояву доброти

17 лютого в церковному календарі – день пам’яті святого мученика Теодора Тирона. Він був римським воїном-новобранцем, якого звинуватили у підпаленні язичницького храму. Було це за часів імператора Максиміна, який ненавидів християн. Тому Теодора одразу схопили. Побожний юнак не приховував віри і його почали сильно мучити. Але Бог підкріплював сили християнина. Тоді його приговорили до спалення.

Мученика Теодора здавна вважали захисником від розбійників та людей, які задумали злочин. Вірили, якщо помолитися йому про загублену річ або людину, то вони скоро знайдуться.

Пам’ятні дати

Календар важливих подій в Україні та світі за 17 лютого:

1720 рік — кінець війни четверного альянсу: відмова Іспанії від територіальних домагань в Італії; Савойський дім отримує Сардинське королівство;

1753 рік — Швеція переходить з юліанського на григоріанський календар;

1795 рік — у Великій Британії викопують картоплину вагою майже 8,5 кг;

1815 рік — відновленням довоєнного стану закінчується Англо-американська війна;

1863 рік — у Женеві засновують Міжнародний комітет допомоги пораненим, що згодом стає Міжнародним комітетом Червоного Хреста;

1876 рік — Джуліус Вольф з Істпорта (штат Мен, США) виготовляє перші консерви із сардинами;

1919 рік — Директорія УНР звертається по допомогу в боротьбі з більшовиками до Антанти і США;

1933 рік — виходить перший номер щотижневого американського журналу “Ньюсвік”;

1955 рік — Одеська кінофабрика перетворена в Одеську кіностудію художніх фільмів;

1972 рік — гурт “Pink Floyd” завершує своє турне по Англії із прем’єрою нової програми “Eclipse”;

1999 рік — Верховна Рада України дає дозвіл на притягнення до кримінальної відповідальності та арешт Павла Лазаренка;

2008 рік — Косово проголошує незалежність від Сербії;

2011 рік — починаються збройні заворушення в Лівії;

2015 рік — генеральна прокуратура України відмовляє уряду Грузії в екстрадиції екс-президента Грузії Міхеїла Саакашвілі.

Цього дня народилися:

1908 рік — український поет, прозаїк, розстріляний у грудні 1934 року Олекса Влизько;

1943 рік — українська акторка театру та кіно Раїса Недашківська;

1988 рік — український боксер, дворазовий олімпійський чемпіон Василь Ломаченко.

Який завтра день в Україні і світі

17 лютого в Україні і Європі святкують День кота. Вперше свято створили в Італії. Воно було започатковане 28 років тому на честь цих непередбачуваних та вишуканих тварин. Саме коти здатні додавати нашим домівкам особливого затишку і тепла, вони також допомагають розслабитися, позбутися стресу. Свято з’явилося в історії Європи завдяки журналістці Клаудії Анжелетті. Для святкування вона обрала лютий, адже є Володієм за гороскопом і святкує цього місяця свій день народження.

Всесвітній день людського духу. Свято було створене 2003 року Майклом Леві, який є філософом та автором багатьох книжок. Це свято є справжньою пропагандою людського духу. Варто розуміти, коли ми дозволяємо негативу нас поглинути і не робимо жодних дій, то потрапляємо у рабство хибних уявлень, догм та ідей. Людський дух є не лише ментальною та духовною частиною людства. Для християн це — суттєва частина існування людини.

День спонтанного прояву доброти. Хоча це свято і досить молоде, проте воно стає все більш популярним з кожним роком. Його святкують не лише окремі особи, але й цілі організації, які заохочують проявляти милосердя і доброту в суспільстві.

Всесвітній день китів. Це дуже важлива подія, яка була створена для привернення уваги людства до величних китів і тих критичних викликів, з якими вони стикаються через діяльність людей. Щороку припадає на третю п’ятницю лютого. Свято було започатковане у Мауї, Гаваї, 1980 року, але дуже швидко перетворилося на глобальне святкування, що спрямоване на підвищення обізнаності про китів.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *