18 липня в церковному календарі – день пам’яті святих мучеників Якинта й Еміліяна. Святий Якинт народився у місті Кесарія Каппадокійська (на території сучасної Туреччини). Від юних років він був щирим послідовником Христа. Однак у дорослому віці став жертвою переслідування християн імператором Траяном. За свою віру Яким був заарештований, його катували, а потім кинули до в’язниці, де він помер мученицькою смертю, але так і не відмовився від своєї віри. Згодом Якинт був зарахований до лику святих мучеників і шанується у православній церкві.
Що не можна робити
Не слід об’їдатися, тому що втратите достаток.
Забороняється лихословити, лаятися, сваритися.
Не відмовляйте у допомозі тим, хто її потребує.
Народні прикмети і традиції
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:
дивилися, який сьогодні день: якщо кусаються мухи — чекайте на негоду;
яка погода, такою буде осінь;
на верхівці ялини з’явилися шишки — до пізньої зими;
спекотний день — до холодного грудня.
Згідно з народними прикметами, цього дня вже починає відходити спека, дні стають все коротшими, ночі прохолоднішими.
Цього дня народилися:
1938 рік — український поет, перекладач Станіслав Жуковський;
1973 рік — український політолог, журналіст, історик, поет, краєзнавець Олексій Кошель;
1995 рік — офіцер Збройних сил України, учасниця російсько-української війни, кавалерка ордену “За мужність” III ступеню Юлія Микитенко.
Пам’ятні дати
Календар важливих подій в Україні та світі за 18 липня:
390 рік до н. е. — відбувається битва при Алії;
64 рік — у Римі здійнмається “Велика пожежа”, яка не вщухала протягом тижня й знищила практично весь (10 з 14 кварталів) Рим;
1672 рік — у розпалі міжусобної боротьби в час Руїни відбувається битва під Четвертинівкою, сили Дорошенка перемогли Ханенка;
1870 рік — Перший Ватиканський собор майже одностайно ухвалює Першу догматичну конституцію “Про церкву Христову”;
1878 рік — шведський полярний дослідник Адольф Ерік Норденшельд першим проходить північним шляхом від Атлантичного океану до Тихого;
1898 рік — П’єр і Марія Кюрі представляють в Паризьку Академію доповідь про те, що, окрім урану, існують і інші радіоактивні елементи;
1915 рік — в Адріатичному морі австро-угорським підводним човном топлять італійський крейсер “Джузеппе Гарібальді”;
1946 рік — в еміграції відновлюють Спілку української молоді;
1947 рік — Король Великої Британії Георг VI підписує закон про незалежність Британської Індії;
1954 рік — перший фестиваль джазової музики в Ньюпорті, штат Род-Айленд, США;
1968 рік — засновують компанію “Intel”;
1995 рік — біля стін Софійського собору в Києві ховають українського Патріарха Володимира;
2023 рік — “Вояджер-2” обганяє “Піонера-10” за віддаленістю від Сонця і став 2-м після “Вояджера-1”.
Який сьогодні день в Україні і світі
18 липня в Україні і світі святкують День ідеальної сім’ї. Це день, присвячений визнанню важливості міцних сімейних зв’язків і святкуванню всіх тих чудових речей, які роблять нас сім’єю. Ідеальної сім’ї не існує. І це свято не про ідеальну сім’ю, а про щасливі миті разом, про теплі спільні спогади, про сімейні традиції та способи комунікації, про сімейні цінності. Історія виникнення Дня ідеальної сім’ї показує, що поняття ідеальної сім’ї може відрізнятися в різних сім’ях, і це не проблема.
Всесвітній день слухання. Це щорічна глобальна подія, яка відзначається 18 липня. Цей день присвячений розумінню світу, природного середовища, суспільства і культури через практику слухання та польових записів. Це час, коли варто заспокоїтися, “відкрити вуха” і вивчати звукові ландшафти. Запрошую вас відчути навколишній світ через звук, сприймати його з увагою та відкритістю. Ви можете відвідати природні місця, слухати птахів, шум лісу, води річки або навіть міський гамір.
День народження “Тетріса”. Саме цього дня 1985 року була представлена електронна версія цієї відомої комп’ютерної гри, яка побачила світ в червні 1984 року. Ця гра побудована на основі “тетраміно” – геометричних фігур, які складаються з чотирьох квадратів.
Міжнародний день Нельсона Мандели. Нельсон Мандела посвятив свою життя справі миру і гуманізму. Він був захисником прав людини, політичним ув’язненим, миротворцем міжнародного масштабу та першим президентом свобідної Південної Африки, обраним демократичним шляхом. Його внесок у боротьбу за демократію, рівність, права дітей та інших уразливих груп населення.