2 червня: чим пам’ятний цей день в Україні та світі

2 червня: чим пам’ятний цей день в Україні та світі

2 червня – день пам’яті мученика Фалалея. Народився він у Лівані в родині воєводи. Ще в юному віці вивчив лікарську справу, але людей, які приходили до нього, завжди лікував безкоштовно, адже сповідував християнство. За це язичники його схопили і привели до правителя Малої Азії. Довго імператор переконував Фалалея зректися Христа, але мученик відмовився. За це засудили його до страшних тортур, довго катували, а потім відсікли голову.

Пам’ятні дати

Календар важливих подій в Україні та світі за 2 червня:

455 рік – вандали захоплюють Рим, після чого починають грабувати його протягом двох тижнів;

1537 рік – спеціальною буллою Папа Римський Павло III визнає індіанців людьми з душами і забороняє перетворювати їх на рабів;

1652 рік – під Батогом козацько-татарські війська під керівництвом Богдана Хмельницького розбили армію Речі Посполитої на чолі з М. Калиновським;

1851 рік – штат Мен (США) першим вводить на своїй території “сухий закон”;

1857 рік – Джеймс Ґіббс (James Gibbs) з Вірджинії отримує патент на однониткову стіжкову швейну машинку;

1859 рік – на острові Хонсю (Японія) засновують місто Йокогама;

1896 рік – італієць Ґульєльмо Марконі отримує патент на радіо;

1918 рік – німецька імперія та Австро-Угорська імперія юридично визнають владу гетьмана в Україні;

1924 рік – американський Конгрес надає громадянство усім американським індіанцям;

1946 рік – внаслідок проведеного в Королівстві Італія плебісциту ліквідовують монархію і проголошують створення Італійської Республіки;

1953 рік – коронують Єлизавету ІІ, королеву Великої Британії;

2010 рік – депутати Національної асамблеї Квебеку одностайно хвалюють законопроєкт про визнання Голодомору 1932-1933 рр. геноцидом українського народу та проголошують День пам’яті жертв Голодомору.

Який сьогодні день в Україні і світі

2 червня в Україні і світі Всесвітній день боротьби з розладами харчової поведінки. Традиція зародилася 2016 року та охоплює сьогодні понад 45 країн світу. Головна мета цього дня полягає в забезпечені медичної та психологічної допомоги людям, які страждають анорексією, булімією, нападами переїдання тощо. Для цього проводяться різноманітні зустрічі з психологами та лікарями, лекції, семінари.

Європейський день зубних техніків. Доволі молоде професійне свято, яке було створене 2018 року за ініціативи Європейського об’єднання стоматологів-ортопедів, яке заснували ще 1958 року. Об’єднання є найбільшої організацією, яка представляє інтереси власників стоматологічних лабораторій, кабінетів і незалежних техніків в Європі.

День здорового харчування. Спеціальне свято, яке було створене для того, щоб люди могли дізнатися про переваги здорового харчування, змінити на краще своє життя. Люди усвідомили зв’язок між їжею та здоров’ям дуже давно. Ще в Давній Греції вважали, що гарне самопочуття залежить від балансу чотирьох рідин в організмі і цей баланс можна покращити за допомогою спеціальної дієти. В сучасному світі існує ціла наука, яка займається вивченням практики і теорії здорового харчування. Називається вона нутриціологія. Виникла вона на основі комплексу знань з біології, хімії, гігієни та фізіології.

Міжнародний день повій. Святкується на згадку про історичну демонстрацію секс-працівниць, яка відбулася в Ліоні, Франція 1975 року. Тоді жінки об’єдналися, щоб протестувати проти дискримінації та насильства з боку поліції, вимагали свої прав як працівники. Цей день спрямований на те, щоб підвищити обізнаність про ті проблеми, з якими стикаються працівниці секс-бізнесу по всьому світу.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *