2 січня в церковному календарі — день пам’яті святого папи Сильвестра. Вінбув головою Римської Церкви від 314 до 335 рік. Він відомий своєю ролью у відновленні християнства в Римській імперії після періоду гонінь. Сильвестр був одним із перших пап, які активно впливали на політичні справи та мали величезний вплив на розвиток християнської доктрини. Він також багато вніс у розвиток літургії та церковного управління.
Що не можна робити
Не можна лихословити, лаятися, сваритися.
Не варто займатися хатніми справами.
Забороняється виносити з будинку сміття.
Народні прикмети і традиції
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:
дивилися, який сьогодні день: сорока прилетіла до людських осель — чекайте на заметіль;
півні рано співають і мороз — буде відлига;
вночі місяць з гострими рогами, яскравий — наступного дня буде вітряно і холодно;
ввечері хмари на небі — до зміни погоди.
Іменини: як назвати дитину, яка народилася 2 січня
Які сьогодні іменини: Василь, Марк, Петро, Сергій, Уляна.
Талісманом людини, народженої 2 січня, є рубін. Камінь, який допомагає зупинити лихоманку і кровотечу. Також рубін здатний лікувати будь-які захворювання шкіри.
Цього дня народилися:
1950 рік — єпископ Української Греко-Католицької Церкви Іриней Ігор Білик;
1952 рік — український політик і юрист, доктор юридичних наук Степан Гавриш;
1953 рік — український художник-постімпресіоніст, народний художник України Михайло Демцю.
Пам’ятні дати
Календар важливих подій в Україні та світі за 2 січня:
69 рік — римськими легіонами у Верхній Німеччині легат Авл Вітелій проголошений імператором;
1649 рік — відбувається урочистий в’їзд гетьмана України Богдана Хмельницького в Київ;
1788 рік — Джорджія стає 4-м штатом Сполучених Штатів Америки;
1839 рік — Луї Дагер проводить перше фотографування Місяця;
1870 рік — починається спорудження Бруклінського мосту;
1936 рік — науковці Володимир Зворикін та Джордж Мортон демонструють електронну трубку, чутливу до ультрафіолетових й інфрачервоних променів та пристрій, що перетворював промені в потік електронів;
1944 рік — перше бойове застосування гелікоптерів: три машини конструктора Сікорського беруть участь у супроводі британського атлантичного конвою;
1992 рік — Еквадор, Ефіопія, Лаос, Панама, Греція визнають незалежність України;
2024 рік — у ніч проти 2 січня та вранці Українська ППО нищить 72 ракети після нічної атаки ударними дронами та масованого ракетного удару росії по Україні, основним напрямком якого був Київ.
Який сьогодні день в Україні і світі
2 січня в Україні і світі святкують Котячий Новий рік. Це неофіційне і досить миле свято, присвячене нашим улюбленим пухнастим друзям. Його точна дата може змінюватися залежно від того, хто і як його святкує. Найчастіше його святкують фанати котів у вигляді веселих заходів чи домашніх урочистостей. Ідея свята полягає в тому, щоб ще раз підкреслити любов до котів і потішити їх.
Всесвітній день інтроверта. Це чудова можливість звернути увагу на унікальні риси інтровертів і їхні потреби в світі, де часто домінують екстравертні стандарти. Ідея відзначати цей день виникла 2011 року завдяки німецькій письменниці та психологу Фелісіті Майлз. 2 січня було обрано, тому що цей день ідеально підходить для спокою та саморефлексії після святкової метушні Нового року.
День мотивації і натхнення. Це свято покликане надихнути людей на досягнення своїх цілей, початок нових проєктів і розвиток у різних сферах життя. День мотивації і натхнення започаткував Кевін Л. Макарті, американський мотиваційний спікер, після трагічних подій 11 вересня 2001 року. Він хотів створити день, який допоможе людям знайти в собі сили рухатися вперед, змінювати своє життя на краще і підтримувати інших у важкі часи.