2 вересня: День закінчення Другої світової війни, День нотаріату

2 вересня: День закінчення Другої світової війни, День нотаріату

2 вересня в церковному календарі – день пам’яті святого мученика Маманта. Він народився близько 260 року в Кесарії Каппадокійській (сучасна Туреччина) у родині християн Феодота і Руфини. Його батьки були ув’язнені за свою віру і померли в тюрмі, залишивши Маманта сиротою. Його виховала благочестива вдова на ім’я Аммія.

Мамант з раннього віку проповідував християнство і навернув багатьох своїх однолітків до віри. За це він зазнав численних переслідувань і тортур. Його намагалися втопити в морі, але, за християнськими віруваннями, ангел Господній врятував його і привів на гору поблизу Кесарії, де він жив серед диких звірів, які не чіпали його. Згодом Маманта знову заарештували і піддали жорстоким тортурам. Його кинули на арену до диких звірів, але ті не завдали йому шкоди. Зрештою, один з язичницьких жерців убив його тризубцем.

Що не можна робити

Забороняється відмовляти у милостині.

Не варто скаржитися на свою долю.

Не можна починати будь-яких нових справ.

Народні прикмети і традиції

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день: 

дивилися, який сьогодні день: на заході небо червоного кольору — чекайте на швидкі заморозки;

проливний дощ — осінь буде погожою;

безвітряний день — до теплої погоди;

ясно, але прохолодно — чекайте на сильні дощі.

Цього дня віряни моляться, просячи добробуту, миру та злагоди в родині. Святий Мамант вважається покровителем овець та кіз, а тому в нього просять захисту для цих тварин від хвороб та хижаків.

Іменини: як назвати дитину, яка народилася 2 вересня

Які сьогодні іменини: Анатолій, Антоній, Василь, Віктор, Володимир, Іван, Леонід, Михайло, Микола, Павло, Петро, Пилип, Стефан.

Талісманом людини, народженої 2 вересня є яшма. З особливою повагою до цього каменю здавна ставилися в Японії. Вірили, що яшма відрізняється кровоспивними властивостями.

Цього дня народилися:

1856 рік — український письменник і громадський діяч, дійсний член НТШ Володимир Левицький;

1908 рік — український конструктор ракетно-космічного комплексу багаторазового використання “Енергія” — “Буран” Валентин Глушко;

1940 рік — український художник-графік Богдан Сорока.

Пам’ятні дати

Календар важливих подій в Україні та світі за 2 вересня:

1192 рік — завершується третій хрестовий похід (цього дня англійський король Річард I Левове Серце укладає у Яффі мирну угоду з султаном Саладином);

1666 рік — Велика лондонська пожежа спалахує і палає протягом трьох днів, зруйнувавши 10 000 будівель, включаючи собор Старого Павла;

1789 рік — засновують міністерство фінансів США;

1794 рік — з ініціативи французького еміґранта, герцоґа Армана Еммануеля дю Плессі де Рішельє на узбережжі Чорного моря починають будівництво майбутнього міста Одеси;

1831 рік — виходить друком перша частина “Вечорів на хуторі біля Диканьки” українського письменника Миколи Гоголя;

1834 рік — Семюел Кольт отримує патент на свій револьвер;

1889 рік — в Маріуполі починає працювати морський порт;

1918 рік — розпочинається офіційний візит Гетьмана Української Держави Павла Скоропадського до Німеччини;

1945 рік — в гавані Токіо на борту лінкора “Міссурі” підписують Акт Капітуляції Японської імперії у Другій світовій війні, закінчення Другої світової війни;

1945 рік — В’єтнам проголошує свою незалежність, утворюючи Демократичну Республіку В’єтнам;

1958 рік — вперше виходить в етер телебачення Китайської Народної Республіки;

1991 рік — США визнають відновлення незалежності Латвії, Литви й Естонії;

1996 рік — в Україні замість карбованця вводять нову валюту — гривню;

2015 рік — Кабінет Міністрів України ухвалює рішення про створення Національної поліції України;

2021 рік — за участю Президента України Володимира Зеленського у Вашингтоні відкривають “Український дім”.

Який сьогодні день в Україні і світі

2 вересня в Україні і світі святкують День закінчення Другої світової війни. Саме цього дня 1945 року Японія підписала акт про беззастережну капітуляцію, що офіційно завершило війну. Церемонія підписання відбулася на борту американського лінкора “Міссурі” в Токійській затоці о 9:02 за токійським часом. Цей день став символом завершення найбільшого військового конфлікту в історії людства, який тривав від 1 вересня 1939 року. Війна охопила більшість країн світу і призвела до величезних людських втрат та руйнувань.

День нотаріату. Це професійне свято було встановлено Указом Президента України 22 лютого 2010 року. Свято було започатковане з метою визнання важливості нотаріальної діяльності у розбудові правової держави, а також для підтримки ініціативи Міністерства юстиції України та Української нотаріальної палати. Нотаріуси відіграють важливу роль у суспільстві, допомагаючи громадянам, підприємствам та організаціям у здійсненні їхніх прав та захисті законних інтересів. Вони посвідчують права та факти, що мають юридичне значення, забезпечуючи правову безпеку та стабільність.

Всесвітній день кокоса. Це свято було започатковане для підвищення обізнаності про важливість кокосів у подоланні бідності, розвитку кокосового виробництва та залученні інвестицій. Кокоси є надзвичайно важливими для багатьох країн, особливо в Азійсько-Тихоокеанському регіоні, де вони використовуються як їжа, питво, посуд, одяг і навіть будівельний матеріал.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *