20 червня: Всесвітній день біженців – сумна дата для мільйонів українців

20 червня: Всесвітній день біженців – сумна дата для мільйонів українців

20 червня – день пам’яті святого Феодота Анкірського. Жив він у III столітті, коли правив імператор Діоклетіан, який був відомий своїми гоніннями за християнами. Феодот постійно переховував в своєму будинку вірян, які втікали від жорстокості царя, давав їм їжу і одяг, а ще відвідував мучеників в темницях, проводив християнські обряди поховання.

Згодом і його самого схопили та змушували відректися від Христа і прославити ідолів. Але відмовився святий, за що його піддали страшним тортурам, а потім відсікли голову мечем.

Пам’ятні дати

Календар важливих подій в Україні та світі за 20 червня:

451 рік – відбувається битва на Каталаунських полях, внаслідок якої зупинили просування гуннів у Європу;

1768 рік – українські гайдамаки беруть Умань;

1782 рік – затверджують Велику державну печатку США;

1792 рік – Велика французька революція: народне повстання в Парижі;

1837 рік – королевою Великої Британії стає Вікторія I;

1840 рік – Семюел Морзе отримує патент на телеграф;

1857 рік – британські війська перебивають усіх мешканців індійського міста Махуа-Дабар (близько 5000 осіб) та знищують місто;

1863 рік – засновують перший в США банк (Національний банк Девенпорт штату Айова);

1867 рік – президент США Ендрю Джонсон оголошує про покупку Аляски;

1895 рік – відкривають Кільський канал, що сполучає Балтійське і Північне моря;

1918 рік – у Києві починається Всеукраїнський церковний собор;

1919 рік – військова делегація Української Народної Республіки підписує з поляками мирний договір;

1939  рік – перший в історії політ реактивного літака робить німецький експериментальний літак із ракетним двигуном Гайнкель He.176;

1990 рік – Бундестаг ФРН ухвалює рішення про перенесення столиці з Бонна до Берліна;

1993 рік – перший пробний залізничний рейс по тунелю під Ла-Маншом;

2003 рік – створюють фонд Вікімедіа.

Який день в Україні і світі

20 червня в Україні і світі Міжнародний день поінформованості про ністагм. Це захворювання вражає очі і характеризується мимовільними рухами очей, які можуть спотворювати зір та викликати розмитість. Ністагм буває вродженим або набутим, може також з’являтися на фоні інших захворювань (катаракта, неврологічні розлади). Головна мета цього дня полягає в тому, щоб поінформувати про проблеми, з якими стикаються люди з ністагмом.

Всесвітній день біженців. Дата була започаткована ООН 4 грудня 2000 року. Поєднали її з Міжнародним днем африканських біженців, який вже святкували цього дня від 1996 року. Для України сьогодні тема біженців і переселенців стоїть дуже гостро. Ще 2014 року багато українців були змушені покинути свої рідні домівки через російську агресію. А після повномасштабного вторгнення 2022 року, мільйони стали біженцями в різних країнах світу.

Всесвітній день WiFi. Свято було започатковане Бездротовим широкосмуговим Альянсом. Радіоканал Wi-Fi з’явився в 90-х разом з розвитком технологій передавання інформації. Перші пристрої були випущені 2000 року і бездротовий інтернет почав швидко набирати популярність.

День працівника складу. Неофіційне професійне свято, яке створене, щоб вшанувати нелегку працю працівників складу. Такі люди повинні бути відповідальними, організованими, ретельними, охайними та енергійними. Робота співробітника складу полягає в тому, щоб стежити за порядком, розвантажувати та сортувати продукцію.

Всесвітній день захисту слонів у зоопарках. Подія була створена за ініціативою представниці захисту тварин 2009 року. Слони вважаються досить дружними тваринами, які можуть переживати різні емоції і почуття. Також вони відрізняються чудовою пам’яттю та вміють спілкуватися на відстані до 10 км. Перебування слонів у зоопарках часто закінчується передчасною смертю, адже нерідкі і випадки жорстокого поводження з цими благородними тваринами. Головна мета цього дня полягає у приверненні уваги людства до проблеми проживання слонів в зоопарках.

Всесвітній день ефективності. Хоча це свято і неофіційне, проте дуже актуальне. Його мета полягає в приверненні уваги людства до важливості організації продуктивності праці. Вона відіграє вагому роль, адже на неї можна витрачати досить багато енергії, але водночас не отримувати бажаної результативності та ефективності.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *