25 серпня – День примирливого поцілунку та інші цікаві свята, дати й події

25 серпня – День примирливого поцілунку та інші цікаві свята, дати й події

25 серпня в церковному календарі – день пам’яті мучеників Фотія й Аникити. Аникита був військовим сановником, який викрив імператора Діоклетіана, коли той встановив на головній площі міста знаряддя страти, щоб ним лякати християн. Діоклетіан наказав схопити Аникиту і мучити його, а потім кинув на поталу диким звірам. Але лев почав пеститися до мученика.

Раптом почався такий сильний землетрус, що впало капище на честь Геркулеса. Всередині загинуло багато язичників. Діоклетіан розлютився ще більше і наказав обезголовити Аникиту, але кат, який підняв меч, раптом знепритомнів. Тоді почали святого палити вогнем, але полум’я кожного разу згасало. Кинули мученика в казан з киплячим оловом, але олово охололо. Так оберігав Аникиту Господь.

Фотій був племінником мученика і, коли побачив його страждання, звернувся до царя, стверджуючи, що боги ідолопоклонників ніщо у порівнянні з Істинним Богом. Над новим сповідником також нанесли меча, але сам кат отримав поранення, а не Фотій. Мучеників посадили до в’язниці. Діоклетіан довго думав, як їх покарати. Вирішив кинути у розпалену піч. Всі вони померли з молитвою на своїх устах.

Пам’ятні дати

Календар важливих подій в Україні та світі за 25 серпня:

1609 рік – Галілео Галілей демонструє венеціанській раді дожів новий пристрій – телескоп;

1621 рік – до табору під Хотином на підмогу королю Владиславу проти османів прибуває 45 000 козаків з Яцьком Бородавкою;

1718 рік – французи засновують в Північній Америці Новий Орлеан;

1793 рік – революційні французькі війська беруть Марсель;

1825 рік – Уругвай проголошує незалежність від Бразильської імперії;

1830 рік – у Брюсселі починається повстання проти голландців;

1912 рік – у Республіці Китай засновують партію Гоміндан (“партія народної держави”);

1915 рік – німецькі війська беруть Брест-Литовськ;

1918 рік – виходить у світ перший номер редагованої Янкою Купалою газети “Звон” (Дзвін);

1919 рік – під час наступу на Київ Армія УНР звільняє Фастів;

1929 рік – дирижабль “Граф Цепеллін”, що вилетів із Токіо, прибуває до Сан-Франциско;

1933 рік – домовленість між урядом Третього Рейху та єврейською адміністрацією в Палестині, яка дозволяла німецьким євреям переїхати до Палестини та інших країн;

1991 рік – під час війни Хорватії за незалежність починається битва за Вуковар.

Цього дня народилися:

1924 рік – український письменник Павло Загребельний;

1940 рік – український літературознавець і політик, директор Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка, академік НАН України Микола Жулинський;

1963 рік – сейсмолог, кандидат наук, активіст Євромайдану Юрій Вербицький.

Який день в Україні і світі

25 серпня в Україні і світі святкують день народження операційної системи Linux. Вона є символом всього програмного забезпечення з відкритим кодом. Цікаво, що все почалося зі студентського проєкту. Студент університету Хельсінкі Лінус Торвальдс працював на комп’ютері, де була встановлена Unix-подібна операційна система SunOS. Він захотів мати таку ж систему і на своєму домашньому комп’ютері. Але такої ОС ще не було. Тому майбутній геній кібернетики почав шукати шляхи для її створення. Надихнувшись книжкою Ендрю Танненбаума, Лінус почав працювати.

В його планах не було виводити своє творіння на світову сцену, він сприймав все більше як хобі. 25 серпня 1991 року він закінчив свою роботу, а назву вигадав, з’єднавши своє ім’я з Unix. Він думав, що в майбутньому змінить її на Freax, але Лінукс дуже швидко став популярним.

Всесвітній день нарциса. Припадає на четверту п’ятницю серпня. Ця подія присвячена не цим прекрасним квітам, а боротьбі з раком. Вже багато років нарциси вважаються символом цієї важкої хвороби. Нарцис мовою квітів вважається символом надії. Тому він якнайкраще відображає зусилля людей, які шукають ліки від раку.

День примирливого поцілунку. Заснувала це цікаве свято американка Жаклін Мілгейт, яка вважає, що поцілунок є чудовим варіантом примирення, закінчення сварки і налагодження стосунків. Відомо, що поцілунки здатні продовжити життя, зміцнити імунну систему та допомогти спалити калорії. Вперше про поцілунки згадали в давніх писаннях, датованих 1500 роком до нашої ери.

День народження бляшанки. Хоча з одного боку може здатися, що це несерйозна дата, але завдяки цьому винаходу людство отримало можливість тривалого зберігання продукції. В бляшанках можна зберігати овочі, фрукти, рибні та м’ясні продукти. Достатньо просто відкрити консервну банку, викласти готовий продукт на сковорідку, а потім підігріти.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *