28 лютого – День штурманської служби авіації ЗСУ, Всесвітній день кравців

28 лютого – День штурманської служби авіації ЗСУ, Всесвітній день кравців

28 лютого в церковному календарі – день пам’яті преподобного Василія Посника (Сповідника). Він був ченцем, який постраждав за часів імператора Лева Ісавра в VIII столітті. Тоді почалося сильне гоніння за шанувальниками ікон. Валилій і його друг Прокіп Декаполіт зазнали чимало страждань. Їх разом кинули до в’язниці, де вони перебували до смерті імператора. Після визволення продовжили свій чернечий подвиг. Помер Василій у глибокій старості 750 року.

Наші предки цього дня вирушали до лісу, де відламували ялинову або соснову гілочку. Її приносили додому і зберігали як символ добробуту в сім’ї та здоров’я. Часто до цього часу вже відчутно тепліло, тому люди казали: “Коли Василь Теплий приходить, зима починає плакати”.

Пам’ятні дати

Календар важливих подій в Україні та світі за 28 лютого:

202 рік до н. е. — Лю Бан сідає на китайський престол як перший імператор династії Хань;

1066 рік — відкривається Вестмінстерське абатство;

1654 рік — польський король Ян II Казимир своїм універсалом закликає запорозьких козаків зберігати вірність Речі Посполитій;

1700 рік — Швеція переходить на власний календар, що діяв до 1712 року;

1854 рік — засновують Республіканську партію США;

1922 рік — Велика Британія в односторонньому порядку припиняє свій протекторат над Єгиптом, надавши йому незалежність;

1935 рік — у дослідницькій установі DuPont (Вілмінгтон, Делавер, США) виготовляють перший зразок нейлону;

1971 рік — у Ліхтенштейні підтверджують законодавчу заборону жінкам брати участь у голосуванні на виборах;

1984 рік — Майкл Джексон виграє майже всі нагороди “Греммі”  — вісім, чим установив своєрідний досі неперевершений рекорд;

1986 рік — у центрі Стокгольма двома пострілами вбивають прем’єр-міністра Швеції Улофа Пальме, авторитетного в усьому світі політичного діяча, очільника міжнародної неурядової організації “Незалежна комісія з питань роззброєнь”;

1988 рік — у Сумгаїті (Азербайджан) вчиняють погром вірменського населення;

2013 рік — Бенедикт XVI, 265-ий Папа Римський, зрікається престолу;

2022 рік — Україна офіційно подає заявку на вступ до Європейського Союзу.

Цього дня народилися:

1979 рік — український футболіст, гравець клубу “Динамо” (Київ) Андрій Несмачний;

1990 рік — українська шахістка Анна Музичук;

2003 рік — український військовослужбовець, солдат Збройних сил України, перший в Україні кавалер ордена “За мужність” III ступеня у 17-річному віці Олександр Гаркуша.

Який сьогодні день в Україні і світі

28 лютого в Україні святкують День працівників патрульно-постової служби. Свято було створене 2010 року і відтоді святкується щорічно. Цей підрозділ патрульно-постової служби був створений 2006 року. Він забезпечує правопорядок і безпеку в громадських місцях, розкриття і попередження злочинів, дотримання правил громадського порядку.

День штурманської служби авіації Збройних сил України. Свято було затверджене 2008 року за ініціативи тодішнього міністра оборони. Штурман — це дуже відповідальна та непроста робота, яка потребує певних здібностей до обчислювання. Головні завдання штурманської служби полягають у контролі технічного стану пристроїв, перевірка навігаційного обладнання, контроль повітря, створення курсу за технічними засобами або картами.

Всесвітній день кравців. Свято приурочене до дня народження Вільяма Хоу, який був видатним творцем швейної машинки. Ще від давніх часів вбрання використовувалося людьми для забезпечення захисту тіла від сонця, холоду, укусів дрібних тварин і комах. Перші кравці використовували в своїй роботі листя рослин і шкіру тварин. Ця професія вважається однією з найдавніших в історії людства.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *